Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

14 października 2018 roku
W dzisiejszą niedzielę
 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 18. Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na papieskie "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
W tym tygodniu
 1. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej kaplicy odbywają się:
  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16:30,
  • dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godzinie 18:00, w niedziele również po Mszy św. o godzinie 18:00
 2. W najbliższy czwartek, 18 października, na godz. 19:30 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwę prowadzi Wspólnota "Małe Uwielbienie".
 3. W najbliższy piątek, 19 października, rozpocznie się kolejny kurs przedmałżeński, który potrwa do niedzieli włącznie. Można się jeszcze zapisać w kancelarii parafialnej.
 4. Wspólnota mężczyzn zaprasza na Mszę św. i spotkanie formacyjne w najbliższy piątek, 19 października, o godz. 19:00 do kaplicy adoracji. Temat: "Abraham pielgrzym".
W przyszłą niedzielę - 21 października
 1. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na budowę naszej parafialnej świątyni. W ubiegłym tygodniu na ten cel zebraliśmy 6206 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. Również w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych zbiórka do puszek z przeznaczeniem na misje z racji Światowego Tygodnia Misyjnego.
 3. Małżonków, którzy obchodzą w tym roku 50, 55 i 60-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa i pragną odnowić ślubowania małżeńskie w niedzielę 21 października w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00 prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Informacje
 1. W kancelarii parafialnej można już składać na wypominki za zmarłych:
  • Roczne - modlimy się za zmarłych przez cały rok przed Mszą Świętą o godzinie 11:30 (od pierwszej niedzieli adwentu),
  • Listopadowe - odprawiamy Msze Święte za zmarłych w piątki miesiąca listopada o godzinie 18:00,
  • Jednorazowe - będziemy modlić się 2 listopada w Dzień Zaduszny podczas specjalnych nabożeństw po Mszy Świętej o godzinie 9:00 i o godzinie 17;00.
 2. W imieniu siostry Małgorzaty dbającej o zakrystie i porządek w kościele, prosimy was, siostry i bracia, o pomoc w cotygodniowym sobotnim sprzątaniu kaplicy, zakrystii i otoczenia. O pomoc prosimy szczególnie wspólnoty działające w parafii, a częściej niż inni korzystający z kaplicy i jej obejścia. Szczegółowych informacji udziela siostra Małgorzata w zakrystii, a my już dziś dziękujemy za otwartość i pomoc.
 3. Informujemy, że w kancelarii parafialnej jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2019. Zachęcamy do zamawiania i rezerwowania intencji, zwłaszcza jeśli chcemy, by Msze Święte odprawiane były w wybranych przez nas terminach.
 4. Przypominamy, że od pierwszej środy października, tj. od 3 października, wprowadziliśmy w naszej parafii tzw. Mszę Świętą z intencją zbiorową. Sprawowana ona będzie w każdą środę o godzinie 18:00.
  Polega ona na tym, że wierni mogą składać swoje intencje wraz z dowolną ofiarą na Mszę Świętą sprawowaną przez jednego kapłana we wszystkich tych zgromadzonych intencjach. Wszelkich informacji udziela i intencje przyjmuje siostra Jędrzeja w kancelarii.
 5. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich:
  • "Niedziela",
  • "Gość Niedzielny",
  • dla dzieci "Ola i Jaś".
 6. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy naszej parafii.
  Was wszystkich oddajemy pod opiekę Matki Bożej: Pod Twoją Obronę...
 7. W tym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie: śp. Jan Motycki , lat 75 oraz śp. Stanisław Śmiałek, lat 80.
  Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
OGŁOSZENIA WSPÓLNOT PARAFIALNYCH
 1. Przypominamy, że Schola dziewczęca PUERI VOX ogłasza nabór w swoje szeregi. Zapraszamy na próby dziewczynki w wieku od 6 do 12-stu lat. Spotkania odbywają się w piątki o godzinie 17:00.
 2. Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów (chłopców od II klasy szkoły podstawowej) na spotkanie w każdą sobotę o godzinie 10:00.
 3. Wspólnota "Słowa Bożego" zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w każdy czwartek o godzinie 19:00 do salki duszpasterskiej obok biura parafialnego.
ZAPROSZENIA
 1. Zapraszamy na kurs przedmałżeński. Termin kolejnego kursu przedmałżeńskiego jest następujący:
  19-21.10.2018
  Kurs będzie się odbywać w godzinach:
  Piątek: 18.00 - 20.30
  Sobota: 9.00 - 18.00
  Niedziela: 9.00 - 13.00
  Więcej informacji na ten temat można uzyskać w: tel. (56) 659 98 85
Psalm na niedzielę
REFREN: Nasyć nas, Panie, Twoim miłosierdziem

Naucz nas liczyć dni nasze,
byśmy zdobyli mądrość serca.
Powróć, Panie, jak długo będziesz zwlekał?
Bądź litościwy dla sług Twoich!
REFREN...
Nasyć nas o świcie swoją łaską,
abyśmy przez wszystkie dni nasze
mogli się radować i cieszyć.
Daj radość w zamian za dni Twego ucisku,
za lata, w których zaznaliśmy niedoli.
REFREN...
Niech sługom Twoim ukaże się Twe dzieło,
a Twoja chwała nad ich synami.
Dobroć Pana, Boga naszego, niech będzie nad nami
i wspieraj pracę rąk naszych,
dzieło rąk naszych wspieraj!
REFREN...
(Ps 90 (89),12-13.14-15.16-17)
Zobacz też
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | Poradnia Rodzinna | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu