Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła
Niedziela Słowa Bożego

26 stycznia 2020 roku
W dzisiejszą niedzielę
 1. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 13:00 będzie mieć miejsce przyjęcie trzech kandydatów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Prosimy Was Bracia i Siostry o modlitwę w intencji tych młodych ministrantów.
 2. Dziś na Mszę Świętą o godz. 16:00 zapraszamy osoby chore, samotne i w podeszłym wieku. Po Mszy Świętej spotkanie przy wspólnym stole w salce duszpasterskiej.
W tym tygodniu
 1. Z okazji 750 rocznicy śmierci bł. Euzebiusza - założyciela naszego paulińskiego Zakonu, w dniu wczorajszym z Budapesztu wyruszyło mobilne muzeum, tzw. "PALOS-BUS", w którym znajduje się prezentacja historyczna ukazująca życie bł. Euzebiusza oraz początki naszego Zakonu. "Paulinobus" odwiedza nasze europejskie klasztory, a do naszej parafii przyjedzie w najbliższy czwartek, 30 stycznia, w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie go będzie możliwe w czwartek po Mszy św. wieczornej do godziny 20:00 oraz w piątek, 31 stycznia, od godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania tej mobilnej wystawy o założycielu naszego zakonu.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszo sobotnie i możliwość przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego po Mszy Świętej o godz. 9:00.
W przyszłą niedzielę - 2 lutego
 1. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Główne obchody diecezjalne odbędą się w naszej parafii.
  Uroczystej Mszy Świętej o godz. 10:00 z udziałem zakonników i zakonnic oraz osób życia konsekrowanego z całej diecezji przewodniczyć będzie ks. Biskup Wiesław, pasterz Kościoła Toruńskiego. Zachęcamy tego dnia do szczególnej modlitwy w intencji powołań zakonnych. Informujemy, że z racji Uroczystej Eucharystii o godz. 10:00, w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 11:30.
 2. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na prace wykończeniowe we wnętrzu naszej nowo budowanej świątyni. W ubiegłym tygodniu na ten cel zebraliśmy 7198 zł.
Informacje
 1. Zapraszamy do udziału w Balu Karnawałowym w Brdowie u Ojców Paulinów. Do naszej dyspozycji jest sala, stołówka a po zabawie nocleg w pokojach w klasztorze. Gwarantujemy dobrą muzykę i jedzenie w pięknym otoczeniu. Wszystkie chętne pary zapraszamy do zgłaszania się najpóźniej do 29 stycznia. Koszt od pary wraz z noclegiem 180 zł. Zgłoszenia u akolity Jarosława Majewskiego. Szczegóły w gablocie.
 2. Przypominamy, że w każdą środę o godz. 18:00 sprawujemy tzw. Mszę Świętą z intencją zbiorową. Zachęcamy do zamawiania tych intencji w naszej kancelarii parafialnej.
 3. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich:
  • "Niedziela", w której proponujemy artykuły: " Ewangelia w czasach Internetu" o tym, że kościół musi być tam, gdzie jest człowiek szukający spotkania z Bogiem i "Słów kilka o religijności Polaków",
  • "Gość Niedzielny", w którym warto przeczytać artykuły: "Bóg w Auschwitz" - o tym, że niewyobrażalne niemieckie zbrodnie były możliwe, gdyż oprawcy odrzucili Boga oraz "Kruk karmi Iwy kopią grób" - o "Pawełkach" na Jasnej Górze i o patriarsze naszego zakonu - św. Pawle I Pustelniku,
  • "L'Osservatore Romano",
  • dla dzieci dwumiesięcznik "Świat Misyjny".
 4. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy naszej parafii i klasztorze. Was wszystkich oddajemy pod opiekę Matki Bożej...
  Pod Twoją Obronę...
 5. W tym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie: śp. Mirosław Lubomski, lat 63, śp. Czesław Garbacik, lat 82 oraz śp. Leszek Lisiecki, lat 65, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14:00.
  Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
ZAPROSZENIA
 1. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Placu. Błogosławionego ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe podane są na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
Psalm na niedzielę
REFREN: Pan moim światłem i zbawieniem moim
Pan moim światłem i zbawieniem moim,
kogo miałbym się lękać?
Pan obrońcą mego życia,
przed kim miałbym czuć trwogę?
REFREN...
O jedno tylko Pana proszę i o to zabiegam,
żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu
po wszystkie dni mego życia,
abym kosztował słodyczy Pana,
stale się radował Jego świątynią.
REFREN...
Wierzę, że będę oglądał dobra Pana
w krainie żyjących.
Oczekuj Pana, bądź mężny,
nabierz odwagi i oczekuj Pana.
REFREN...
(Ps 27 (26),1bcde.4.13-14)
Zobacz też
Pobierz
Informacje
SAKRAMENT POKUTY
Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
WIZYTY DUSZPASTERSKIE DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
Zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu