Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2019 roku
W dzisiejszą niedzielę
 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej brata diakona Macieja Atrasa, który będzie z nami przez najbliższy rok. Bratu diakonowi Maciejowi życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej i polecamy go waszej modlitwie i życzliwości.
W tym tygodniu
 1. Jutro, w poniedziałek, 26 sierpnia, przeżywać będziemy nasz Odpust Parafialny. Msze święte tego dnia odbędą się o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00.
  Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 18:00 przewodniczyć będzie J.E.ks. Biskup Józef Szamocki - biskup pomocniczy naszej diecezji.
  Wszystkich Was, drodzy Parafianie i Goście, zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 2. Modlitwa różańcowa Wspólnoty Żywego Różańca rozpocznie się o godzinie 17:15. Nie będzie tym razem konferencji o. Remigiusza.
 3. W poniedziałek, w dzień Odpustu Parafialnego, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
W przyszłą niedzielę - 1 września
 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na budowę naszej parafialnej świątyni. W ubiegłym tygodniu na ten cel zebraliśmy 5464 zł. Bóg zapłać. Z przyczyn technicznych, obiecane przez ojca proboszcza zdjęcia prac nad posadzką w nowym kościele, ukażą się w następną niedzielę, 1 września.
 2. Od przyszłej niedzieli, 1 września, po przerwie wakacyjnej, wznawiamy w naszej kaplicy Mszę Świętą o godz. 16:00.
Informacje
 1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia jest:
  • "Niedziela", w której warto przeczytać artykuły: "Ta, co Jasnej broni Częstochowy" - o tym, że ikona Jasnogórska wpływa na polskie serca i sumienia oraz zapoznać się z tematem numeru: "Szkoła czeka - obawy i nadzieje", o tym że najważniejsi są uczniowie,
  • "Gość Niedzielny", a w nim artykuły: "Z konfesjonałów do więzień", o tym że tajemnica spowiedzi obowiązuje zawsze, nawet gdy człowiek chce inaczej oraz "Święta z Częstochowy" - o obrazie jasnogórskim, który jest materialnym darem łaski i którego materialną miarą wycenić nie można.
 2. W miesiącach wakacyjnych - lipcu i sierpniu:
  • Nasza kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 10:30 oraz od 16:30 do 17:30.
   W soboty i niedziele kancelaria jest nieczynna.
  • Nie sprawujemy środowej Mszy Świętej zbiorowej. Pierwsza po wakacjach Msza Święta zbiorowa odbędzie się w środę 4 września o godz. 18:00.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i klasztorze, a szczególnie wspierającym duchowo i materialnie budowę naszego kościoła. Wszystkich oddajemy pod opiekę Matki Bożej:
  Pod Twoją Obronę...
 4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana nasza parafianka: śp. Irena Nowak, która przeżyła 89 lat.
  Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
ZAPROSZENIA
 1. Diecezjalny Ośrodek Adopycjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Placu. Błogosławionego ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe podane są na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
ZAPROSZENIA NA PIELGRZYMKI

PAŹDZIERNIK 2019
 1. Parafia Wniebowzięcia NMP organizuje w dniach 10-16 października autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt 600 zł i 150 euro. Zapisy przyjmuje Pani Małgorzata w zakrystii. Szczegóły wraz z kontaktem telefonicznym na plakacie w gablocie przed kaplicą.
OGŁOSZENIA WSPÓLNOT PARAFIALNYCH
 1. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki od 5 klasy do nowego zespołu "Paulińskie Anioły". Spotkania odbywają się w piątki o godz. 16:00 obok kancelarii parafialnej.
 2. Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów (chłopców od II klasy szkoły podstawowej) na spotkanie w każdą sobotę o godzinie 10:00.
 3. Wspólnota "Słowa Bożego" zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w każdy czwartek o godzinie 19:00 do salki duszpasterskiej obok biura parafialnego.
Psalm na niedzielę
REFREN: Całemu światu głoście Ewangelię

Chwalcie Pana, wszystkie narody,
wysławiajcie Go, wszystkie ludy,
bo potężna nad nami Jego łaska,
a wierność Pana trwa na wieki.
REFREN...
(Ps 117 (116),1b-2)
Zobacz też
Informacje
SAKRAMENT POKUTY
Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu