Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła

25 lipca 2021 roku
Informujemy o obowiązujących limitach na każdej Mszy św.:
od 26 czerwca - maks. 75 proc. dostępnych miejsc.
Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
Wierni muszą zasłaniać usta i nos.
(Zgodnie z www.gov.pl)

W dzisiejszą niedzielę
 1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa.
  Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 13:00 nastąpi poświęcenie naszych pojazdów tj. samochodów, rowerów. W trakcie poświęcania pojazdów zbierane będą ofiary na budowę naszej parafialnej świątyni.
 2. Abp Stanisław Gądecki zwraca się prośbą: Jako kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.
  Dziś, po każdej Mszy Świętej, będzie zbiórka do puszek na ten cel, ofiary zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
 3. Przypominamy, że w wakacyjne niedziele nie ma Mszy Świętej o godzinie 16.00.
W przyszłą niedzielę - 1 sierpnia 2021
 1. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na budowę naszej parafialnej świątyni. Ubiegłym razem na ten cel zebraliśmy 5590 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczny Bóg zapłać.
Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę
 1. W dniu 4 sierpnia rozpocznie się 43. Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę pod hasłem: "Eucharystia daje życie".
  Forma tegorocznej pielgrzymki po raz kolejny przybiera formę sztafetową, jednak nasza Grupa Niebieska będzie pielgrzymować na Jasną Górę w dniach 9-12 sierpnia, rozpoczynając od miejscowości Zadzim.
  Informujemy, że pielgrzym, który zapisze się na tegoroczną pielgrzymkę, nie będzie miał możliwości powrotu po jednym dniu pielgrzymowania.
  Koszt pielgrzymki i przewozu autokarem to 130 zł. Pozyskać więcej informacji jak i dokonać zapisu można w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania oraz pod numerem telefonu 667 604 580.
Informacje
 1. Przypominamy, że do września nasza kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 10.30 oraz od 16.30 do 17.30.
  W soboty i niedziele kancelaria nieczynna.
 2. W kancelarii parafialnej jest już nowa księga intencji na rok 2022. Można już zamawiać intencję na przyszły rok w godzinach jej urzędowania.
 3. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia jest:
  • "Niedziela", /li>
  • "Gość Niedzielny".
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i klasztorze, a szczególnie wspierającym duchowo i materialnie budowę naszej parafialnej świątyni. Wszystkich oddajemy pod opiekę Matki Bożej:
  Pod Twoją Obronę...
ZAPROSZENIA
 1. Od 1 października 2020 r. rozpoczęła działalność poradnia rodzinna dla narzeczonych, którą powinni oni odbyć przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkania odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym (667 604 580 lub 504 235 168) lub mailowo poradnia.paulini.torun@gmail.com.
 2. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy Placu. bł. ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe: tel. 56 65 22 626
  kom. 603 947 542; 665 929 192
OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH
 1. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza:
  "Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się - nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia - do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa [...]".
  Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 2. Komendant Wojewódzki Policji w porozumieniu z Kurią Biskupią w Toruniu OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI.
  Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania im pieniędzy.
  Pamiętaj. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.

  Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112.
Psalm na niedzielę
REFREN: Otwierasz rękę, karmisz nas do syta

Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi wyznawcy.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.
REFREN...
Oczy wszystkich zwracają się ku Tobie,
a Ty ich karmisz we właściwym czasie.
Ty otwierasz swą rękę
i karmisz do syta wszystko, co żyje.
REFREN...
Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach
i łaskawy we wszystkich swoich dziełach.
Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
wszystkich wzywających Go szczerze.
REFREN...
(Ps 145 (144),10-11.15-16.17-1)
Zobacz też
Pobierz
UWAGA! KORONAWIRUS!
Informacje
SAKRAMENT POKUTY
Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
UDZIELANIE KOMUNII ŚWIĘTEJ
W odpowiedzi na prośby naszych parafian odnośnie udzielania Komunii świętej informujemy, że zawsze jeden Ojciec będzie udzielał Komunii św. na rękę i będzie stał po stronie lewej, czyli przed tabernakulum.
Jeśli Mszę św. będzie sprawował tylko jeden ojciec, to najpierw prosimy o podejście osób przyjmujących Komunię św. na rękę a następnie tych, którzy przyjmują ją do ust.
WIZYTY DUSZPASTERSKIE DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
Zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do piątku:
  9.30 - 10.30 i 16.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu