Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

7 marca 2021 roku
Informujemy, że na każdej Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć jednocześnie - wyłączając z tego osoby sprawujące posługę:
od 7 grudnia 2020 r. nie więcej niż 40 osób (1 osoba na 15 m2).
Wierni muszą zasłaniać usta i nos oraz zachowywać dystans społeczny.
(Zgodnie z www.gov.pl)

W dzisiejszą niedzielę
 1. Taca w dzisiejszą niedzielę przeznaczona będzie na budowę naszej parafialnej świątyni. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
W tym tygodniu
 1. We wtorek, 9 marca, przypada dzień imienin O. Dominika Lejmana, proboszcza naszej parafii i przeora klasztoru. Msza Święta w intencji Solenizanta w tym dniu o godzinie 18:00. Prosimy o modlitwę w Jego intencji .
 2. W najbliższą środę, 10 marca, po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Grupy Modlącej się za kapłanów w Kaplicy Adoracji.
 3. W piątki Wielkiego Postu sprawujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  Dla dorosłych i młodzieży - po Mszach Świętych o godzinie 9:00 - prowadzą ojcowie i o 18:00 - prowadzą poszczególne wspólnoty parafii:
  • 12 marca - Wspólnota Małe Uwielbienie
  • 19 marca - Wspólnoty Neokatechumenalne
  • 26 marca - Wspólnota Słowa Bożego
  Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży, w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 16:30.
 4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:15.
 5. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wspólną modlitwę jutrzni od poniedziałku do piątku o godzinie 6:00 rano w salce obok kancelarii parafialnej.
W niedzielę - 21 marca 2021
 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 21 marca bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 16:00.
Informacje
 1. W każdą środę o godz. 18:00 sprawujemy tzw. Mszę Świętą z intencją zbiorową. Zachęcamy do korzystania z tej formy modlitwy w ważnych dla siebie intencjach.
 2. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki:
  • "Niedziela"", w której warto przeczytać artykuły: "Przemoc w domowym zaciszu" - o konsekwencjach przemocy fizycznej i psychicznej w rodzinie oraz "Czy wszyscy wrócą", jak kościół radzi sobie z pandemią i poradzi sobie z jej skutkami w przyszłości.
  • "Gość Niedzielny", w którym dobrze jest zajrzeć do artykułu "Trzecia próba" - o tym, że epidemia jest próbą dla wiarygodności decydentów dla zaufania instytucjom oraz "Kobieta w Kościele" o promowaniu roli kobiety w społeczeństwie i w kościele przez Prymasa Tysiąclecia kard. Wyszyńskiego.
 3. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także tym, którzy z serca pomagają przy naszej parafii i klasztorze. Ich wszystkich oddajemy pod opiekę Matki Bożej:
  Pod Twoją Obronę...
 4. W tym tygodniu odeszły do Pana nasze parafianki:
  śp. Janina Kowalska, lat 92,
  śp. Irena Śmigielska, lat 77,
  śp. Danuta Czaplicka, lat 69.
  Polecamy Je Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
ZAPROSZENIA
 1. Zapraszamy wszystkich narzeczonych na kursy przedmałżeńskie, które organizuje nasza parafia. Kursy odbywają się na podstawie programu Spotkań dla narzeczonych "Razem ku małżeństwu". Każdy kurs trwa przez trzy weekendy w piątki wieczorem i w soboty.
  KURS 3: 11-12, 18-19, 25-26 czerwca 2021
  Zapisywać się można telefonicznie (667 604 580 lub 504 235 168) lub mailowo poradnia.paulini.torun@gmail.com.
 2. Od 1 października 2020 rozpoczęła działalność poradnia rodzinna dla narzeczonych, którą powinni oni odbyć przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkania odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym (667 604 580 lub 504 235 168) lub mailowo poradnia.paulini.torun@gmail.com.
 3. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy Placu. bł. ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe: tel. 56 65 22 626
  kom. 603 947 542; 665 929 192
OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH
 1. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza:
  "Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się - nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia - do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa [...]".
  Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 2. Komendant Wojewódzki Policji w porozumieniu z Kurią Biskupią w Toruniu OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI.
  Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania im pieniędzy.
  Pamiętaj. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.

  Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112.
 3. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Toruniu 18 stycznia 2021 r. rozpoczęła rekrutację na nowy rok szkolny: do oddziału przedszkolnego - "zerówki" i do klas pierwszych. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
Psalm na niedzielę
REFREN: Słowa Twe, Panie, dają życie wieczne

Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę,
świadectwo Pana niezawodne, uczy prostaczka mądrości.
Jego słuszne nakazy radują serce,
jaśnieje przykazanie Pana i olśniewa oczy.
REFREN...
Bojaźń Pana jest szczera i trwa na wieki,
sądy Pana prawdziwe, a wszystkie razem słuszne.
Cenniejsze nad złoto, nad złoto najczystsze,
słodsze od miodu płynącego z plastra.
REFREN...
(Ps 19,8-11)
Zobacz też
UWAGA! KORONAWIRUS!
Informacje
SAKRAMENT POKUTY
Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
UDZIELANIE KOMUNII ŚWIĘTEJ
W odpowiedzi na prośby naszych parafian odnośnie udzielania Komunii świętej informujemy, że zawsze jeden Ojciec będzie udzielał Komunii św. na rękę i będzie stał po stronie lewej, czyli przed tabernakulum.
Jeśli Mszę św. będzie sprawował tylko jeden ojciec, to najpierw prosimy o podejście osób przyjmujących Komunię św. na rękę a następnie tych, którzy przyjmują ją do ust.
WIZYTY DUSZPASTERSKIE DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
Zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu