Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu

16 grudnia 2018 roku
W dzisiejszą niedzielę
 1. Małżonków, którzy w tym roku obchodzą 10-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa i pragną odnowić ślubowania małżeńskie zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 10:00.
 2. Także dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 16:00 zapraszamy osoby chore, samotne i w podeszłym wieku. Po Mszy Świętej spotkanie wigilijne w salce duszpasterskiej.
 3. Zapraszamy dzisiaj kandydatów do bierzmowania na Mszę świętą o godz. 16:00 i bezpośrednio po niej na spotkanie formacyjne.
 4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę naszej parafialnej świątyni. Również w dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszek na świąteczny wystrój naszej kaplicy tj. choinki, żłóbek, lampki. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 5. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, przygotowującą nas bezpośrednio na przyjście Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia.
 6. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Potrwają one do wtorku włącznie, a prowadzi je Ojciec Mirosław Górkiewicz z naszego toruńskiego klasztoru. NAUKI REKOLEKCYJNE DZIŚ PODCZAS WSZYSTKICH MSZY ŚWIĘTYCH, A W PONIEDZIAŁEK I WTOREK MSZE ŚWIĘTE Z KAZANIEM REKOLEKCYJNYM O GODZINIE 6:00, 9:00 i 18:00. Ofiary zebrane na tacę w poniedziałek i wtorek przeznaczone będą na utrzymanie naszej kaplicy.
W tym tygodniu
 1. Spowiedź przedświąteczna z udziałem kapłanów z innych parafii będzie jutro tj. poniedziałek, w godzinach:
  od 8:00 do 9:00,
  od 9:45 do 10:30,
  od 17:00 do 18:00,
  od 18:45 do 20:00.
  PODCZAS MSZY ŚWIĘTYCH NIE SPOWIADAMY.
  Prosimy o skorzystanie z możliwości spowiedzi, ponieważ w przyszłą niedzielę będziemy spowiadać tak jak w każdą niedzielę rozpoczynając spowiedź 30 minut przed każdą Mszą świętą do rozpoczęcia Mszy Świętej.
 2. W najbliższy czwartek, 20 grudnia, na godz. 19:30 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 3. W najbliższy piątek zapraszamy na comiesięczną Mszę Świętą oraz spotkanie formacyjne dla mężczyzn. Msza rozpocznie się o godzinie 19:00 w kaplicy adoracji. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne pt. "SAMSON - WOJOWNIK". https://www.facebook.com/events/279388579431138/
 4. Trwamy w Adwencie. Zapraszamy na roraty: dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty o godzinie 6:00, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16:30. Z uwagi na roraty nie ma Mszy Świętej o godzinie 7:00.
W przyszłą niedzielę - 23 grudnia
 1. W przyszłą niedzielę na godzinę 18:15 zapraszamy wszystkich pielgrzymów, ich rodziny i przyjaciół Grupy Niebieskiej Toruńskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę na spotkanie opłatkowe. Po spotkaniu Msza Święta Pielgrzymkowa o godzinie 20:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
Informacje
 1. Do najbliższego czwartku, 20 grudnia, zbieramy trwałe artykuły spożywcze, z których przygotujemy paczki dla potrzebujących i wielodzietnych rodzin z naszej parafii. Dary będzie można składać do kosza pod chórem, bądź w kancelarii parafialnej. Prosimy was Bracia i Siostry o pomoc dla najuboższych z naszej parafii.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej, od Mszy Świętej o godz. 8:30 przed kaplicą można nabywać u naszych lektorów opłatki wigilijne oraz świece na stół wigilijny - "Caritas". Zostało około 100 małych świec. Sprawmy, by wszystkie one trafiły do naszych domów, a dochód z ich sprzedaży do potrzebujących. Cena świecy to 8 zł.
 3. Zachęcamy do zamawiania i rezerwowania intencji mszalnych, w tym Msze Święte z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
 4. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich:
  • "Niedziela",
  • "Gość Niedzielny", z płytą zawierającą najpiękniejsze kolędy wykonane na gitarze,
  • dla dzieci "Ola i Jaś" oraz "Mały Gość Niedzielny" z ikoną Matki Bożej niosącej Ducha.
 5. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy naszej parafii.
  Was wszystkich oddajemy pod opiekę Matki Bożej: Pod Twoją Obronę...
 6. W tym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin: śp. Janusz Janicki, który przeżył 59 lat.
  Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
ZAPROSZENIA
 1. Centrum Pielęgnacji Caritas Diecezji Toruńskiej przy ul. Wyszyńskiego zaprasza chętne osoby do pomocy w rozładowaniu tira z kartonami z odzieżą, lekami i sprzętem rehabilitacyjnym w poniedziałek, 17 grudnia, o godzinie 8:00.
 2. Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej Nr 28 im. prof. Henryka Arctowskiego w Toruniu zaprasza w najbliższy czwartek, 20 grudnia, na godzinę 17:30 na coroczny Wieczór Kolęd. W programie: kolędy i pieśni świąteczne w wykonaniu chóru szkolnego i uczestników koła gitarowego, przedstawienie "Opowieść Wigilijna" w wykonaniu uczniów klasy ósmej.
OGŁOSZENIA WSPÓLNOT PARAFIALNYCH
 1. Przypominamy, że Schola dziewczęca PUERI VOX ogłasza nabór w swoje szeregi. Zapraszamy na próby dziewczynki w wieku od 6 do 12-stu lat. Spotkania odbywają się w piątki o godzinie 17:00.
 2. Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów (chłopców od II klasy szkoły podstawowej) na spotkanie w każdą sobotę o godzinie 10:00.
 3. Wspólnota "Słowa Bożego" zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w każdy czwartek o godzinie 19:00 do salki duszpasterskiej obok biura parafialnego.
Psalm na niedzielę
REFREN: Głośmy z weselem, Bóg jest między nami

Oto Bóg jest moim zbawieniem,
będę miał ufność i bać się nie będę.
Bo Pan jest moją mocą i pieśnią,
On stał się dla mnie zbawieniem.
REFREN...
Wy zaś z weselem czerpać będziecie wodę
ze zdrojów zbawienia.
Chwalcie Pana, wzywajcie Jego imienia,
dajcie poznać Jego dzieła między narodami,
przypominajcie, że wspaniałe jest imię Jego.
REFREN...
Śpiewajcie Panu, bo uczynił wzniosłe rzeczy,
niech to będzie wiadome po całej ziemi.
Wznoś okrzyki i wołaj z radości, mieszkanko Syjonu
bo wielki jest pośród ciebie, Święty Izraela.
REFREN...
(Iz 12,2-3,4bcd,5-6)
Zobacz też
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | Poradnia Rodzinna | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu