Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

13 października roku
W dzisiejszą niedzielę
 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 13. Dzień Papieski pod hasłem "Wstańcie, chodźmy!". Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", czyli fundusz stypendialny wspomagający edukację młodzieży z ubogich rodzin. Zachęcamy do ofiarności.
 2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 13:00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami i dziećmi.
 3. Również w dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:00 połączoną z ostatnim w tym roku nabożeństwem fatimskim. Prosimy zabrać ze sobą świece lub lampiony.
W tym tygodniu
 1. Wspólnota mężczyzn św. Mateusza zaprasza na Mszę św. i spotkanie formacyjne w najbliższy piątek, 18 października, o godz. 18:00.
 2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej kaplicy odbywają się:
  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16:30,
  • dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godzinie 18:00, w niedziele również po Mszy św. o godzinie 18:00.
 3. W naszej parafii trwają katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19:30.
W przyszłą niedzielę - 20 października
 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na budowę naszej parafialnej świątyni. W ubiegłym tygodniu na ten cel zebraliśmy 6768 zł. Bóg zapłać.
 2. Również w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na misje z racji Światowego Dnia Misyjnego.
Informacje
 1. W kancelarii parafialnej można już składać na wypominki za zmarłych:
  • roczne - modlimy się za zmarłych przez cały rok przed Mszą Świętą o godzinie 11:30 (od pierwszej niedzieli adwentu),
  • listopadowe - odprawiamy Msze Święte za zmarłych w piątki miesiąca listopada o godzinie 18:00,
  • jednorazowe - będziemy modlić się 2 listopada w Dzień Zaduszny podczas specjalnych nabożeństw po Mszy Świętej o godzinie 9:00 i o godzinie 17;00.
 2. Informujemy, że w kancelarii parafialnej jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2020. Zachęcamy do zamawiania i rezerwowania intencji, zwłaszcza jeśli chcemy, aby Msze Święte odprawiane były w wybranych przez nas terminach.
 3. Zachęcamy do zamawiania i rezerwowania intencji mszalnych, na Msze Święte z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
 4. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki:
  • "Niedziela",
  • "Gość Niedzielny".
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i klasztorze, a szczególnie wspierającym duchowo i materialnie budowę naszego kościoła. Wszystkich oddajemy pod opiekę Matki Bożej:
  Pod Twoją Obronę...
ZAPROSZENIA
 1. Diecezjalny duszpasterz nauczycieli, zaprasza na Mszę Świętą w intencji nauczycieli i pracowników oświaty, która zostanie odprawiona w niedzielę 20 października o godz. 18:00 w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji.
 2. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Placu. Błogosławionego ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe podane są na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
Psalm na niedzielę
REFREN: Pan Bóg okazał ludom swe zbawienie

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
albowiem uczynił cuda.
Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
i święte ramię Jego.
REFREN...
Pan okazał swoje zbawienie,
na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość.
Wspomniał na dobroć i na wierność swoją
dla domu Izraela.
REFREN...
Ujrzały wszystkie krańce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie.
REFREN...
(Ps 98 (97), 1.2-3ab.3cd-4)
Zobacz też
Informacje
SAKRAMENT POKUTY
Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
WIZYTY DUSZPASTERSKIE DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
Zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu