Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła

17 lutego 2019 roku
W dzisiejszą niedzielę
 1. Małżonków, którzy obchodzą w tym roku 20-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa i pragną odnowić ślubowania małżeńskie, zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 10:00.
 2. W dzisiejszą niedzielę taca przeznaczona jest na budowę naszej parafialnej świątyni. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
W tym tygodniu
 1. W najbliższy czwartek, 21 lutego, na godzinę 19:30 zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą wstawienniczą. Prowadzi "Małe Uwielbienie"
 2. W piątek, 1 marca, na godzinę 19:00 zapraszamy na modlitwę małżonków - adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą/rozmową męża i żony z Jezusem Eucharystycznym. Czas trwania ok. 75 minut.
 3. Przypominamy, że w naszej kaplicy trwa cykl katechez neokatechumenalnych. Na katechezy zapraszamy w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00.
W przyszłą niedzielę - 24 lutego
 1. W przyszłą niedzielę, 24 lutego, na Mszę Świętą o godz. 16:00 zapraszamy osoby chore, samotne i w podeszłym wieku. Po Mszy Świętej spotkanie przy wspólnym stole w salce duszpasterskiej.
Informacje
 1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia jest:
  • "Niedziela", w której przeczytamy o mowie nienawiści w artykule " W ciemnej jaskini mediów" natrafimy również na temat " Jak szukać pożądanej dziś jedności",
  • "Gość Niedzielny", w którym miedzy innymi znajdziemy artykuł "Ścigany" o tym że Bóg nienawidzi grzechu, ale kocha grzesznika. W jaki sposób oddzielić grzech od uwikłanego w niego grzesznika, oraz artykuł o zaskakującym tytule "Bogu modlitwa niepotrzebna",
  • "Mały Gość Niedzielny", w którym natrafimy na materiały przygotowujące nas na wielki post.
 2. Zachęcamy do zamawiania i rezerwowania intencji mszalnych, w tym Msze Święte z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
 3. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także tym, którzy bezinteresownie pomagają przy naszej parafii.
  Oddajmy ich wszystkich pod opiekę Matki Bożej: Pod Twoją Obronę...
 4. W tym tygodniu odeszły do Pana nasze parafianki: śp. Grażyna Romanowska, l. 63 oraz śp. Anna Bartkiewicz, l. 77.
  Polećmy Je Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
OGŁOSZENIA WSPÓLNOT PARAFIALNYCH
 1. Przypominamy, że Schola dziewczęca PUERI VOX ogłasza nabór w swoje szeregi. Zapraszamy na próby dziewczynki w wieku od 6 do 12-stu lat. Spotkania odbywają się w piątki o godzinie 17:00.
 2. Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów (chłopców od II klasy szkoły podstawowej) na spotkanie w każdą sobotę o godzinie 10:00.
 3. Wspólnota "Słowa Bożego" zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w każdy czwartek o godzinie 19:00 do salki duszpasterskiej obok biura parafialnego.
Psalm na niedzielę
REFREN: Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu

Szczęśliwy człowiek, który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie zasiada w gronie szyderców,
lecz w Prawie Pańskim upodobał sobie
i rozmyśla nad nim dniem i nocą.
REFREN...
On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie.
Liście jego nie więdną,
a wszystko, co czyni, jest udane.
REFREN...
Co innego grzesznicy:
są jak plewa, którą wiatr rozmiata.
Albowiem droga sprawiedliwych jest Panu znana,
a droga występnych zaginie.
REFREN...
(Ps 1,1-2.3.4 i 6)
Zobacz też
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | Poradnia Rodzinna | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu