Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019 roku
W dzisiejszą niedzielę
 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość ta kończy czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę naszej parafialnej świątyni. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
 3. W dniu dzisiejszym po Mszach Świętych o godzinie 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00 nasi lektorzy w ramach tzw. "słodkiej niedzieli" poczęstują nas słodkimi wypiekami i poproszą o wsparcie finansowe wspólnego wakacyjnego wypoczynku. Niech nasze ofiary będą wyrazem naszej wdzięczności za ich całoroczną służbę przy ołtarzu.
 4. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00.
W tym tygodniu
 1. Spotkanie Wspólnoty modlącej się za kapłanów odbędzie się w środę, 19 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej.
 2. W środę, 19 czerwca, zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami na Mszę Świętą dziękczynną za miniony rok szkolny o godz. 18:00.
 3. Również w środę po Mszy Świętej o godz. 18:00 wszystkich chętnych i uczynnych mężczyzn prosimy o pomoc naszemu bratu Józefowi przy przygotowaniu ołtarza zewnętrznego na Uroczystość Bożego Ciała.
 4. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjna procesja wyruszy o godz. 9:00 z parafii bł. Marii Karłowskiej, przejdzie przez parafię św. Maksymiliana Kolbego do naszej kaplicy, gdzie sprawowana będzie Msza Święta ok. godz. 10:30.
  Msze Święte w naszej kaplicy sprawujemy o godz. 7:00, 8:00 i 18:00 oraz po przyjściu procesji.
  • Przypominamy, że w Boże Ciało mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej, a nie tylko w procesji.
  • Prosimy chętne osoby, zarówno kobiety jak i mężczyzn, które chciałyby aktywnie włączyć się w procesję Bożego Ciała, niosąc chorągwie i feretrony o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • po uroczystości Bożego Ciała trwać będzie Oktawa. Procesje eucharystyczne w tym czasie odbywać się będą po Mszach Świętych o godzinie 18:00.
 5. Informujemy, że z posługą sakramentalną do naszych chorych parafian udamy się w sobotę 22 czerwca od godziny 8:30. Będzie to ostatnia wizyta przed miesiącami wakacyjnymi.
W przyszłą niedzielę - 23 czerwca
 1. W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 16:00 zapraszamy osoby chore, samotne i w podeszłym wieku. Po Mszy Św. spotkanie przy wspólnym stole w salce duszpasterskiej.
W przyszłym tygodniu
 1. W czwartek, 27 czerwca, będzie miało miejsce zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesją do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie poszczególnych ołtarzy następujące wspólnoty:
  • Wspólnota Słowa Bożego,
  • Wspólnota Żywego Różańca,
  • Wspólnota Małe Uwielbienie,
  • Lektorzy.
Informacje
 1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia jest:
  • "Niedziela", w której dobrze jest zajrzeć do artykułów: "Wiara w wielkim mieście" - jak przekazać depozyt wiary a także "Kwestia wyboru" - powstrzymajmy jawnie i bezczelnie propagowaną zdradę, by obronić istnienie POLSKI,
  • "Gość Niedzielny", w którym warto przeczytać artykuły: "Ciemna strona Internetu" - o potrzebie obecności rodziców i opiekunów obok dzieci i młodych korzystających z internetu oraz "Bóg nie jest księgowym" modlitwa przywilejem nie uciążliwym obowiązkiem.
  • dla dzieci "Mały Gość Niedzielny" z silikonową opaską NIEBO TAK.
 2. Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
 3. Zachęcamy do zamawiania i rezerwowania intencji mszalnych, w tym Msze Święte z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy naszej parafii, a szczególnie wspierającym duchowo i materialnie budowę naszego kościoła.
  Was wszystkich oddajemy pod opiekę Matki Bożej: Pod Twoją Obronę...
ZAPROSZENIA
 1. W niedzielę 16 czerwca o godzinie 18:00 w Amfiteatrze przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbędzie się koncert "Toruńskie Uwielbienie - Młodzi w mocy Bożego Ducha". Będzie to wspólne śpiewanie, ale również modlitwa, słuchanie słowa Bożego, świadectwa i radosna zabawa. To kolejna szansa, aby zainteresować młodzież i pomóc im odnaleźć w Kościele bezpieczny dom. Serdecznie zapraszamy.
 2. Zapraszamy wszystkich chętnych na Paulińskie Dni Młodych - Wielgomłyny 2019 - coroczne spotkanie młodzieży, które w tym roku odbędą się w dniach od 8 do 14 lipca b.r. przy paulińskich klasztorze w Wielgomłynach. Paulińskie Dni Młodych są to tygodniowe rekolekcje połączone z czuwaniem, zabawą, koncertami i innymi atrakcjami. Więcej informacji u o. Dariusza. Spotkanie informacyjne odnośnie wyjazdu odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca o godz. 19:00 w salce w nowym klasztorze.
ZAPROSZENIA NA PIELGRZYMKI

CZERWIEC 2019
 1. Organizujemy wyjazd na kolejne już 3. Męskie Oblężenie Jasnej Góry, które odbędzie się 22 czerwca na Jasnej Górze w Częstochowie. Wyjazd w sobotę, 22 czerwca, o godz. 5:45, powrót do Torunia ok. 1:00 w nocy. Koszt 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Więcej informacji na plakacie.
WRZESIEŃ 2019
 1. Parafia św. Maksymiliana Kolbe organizuje w drugiej połowie września 8-dniową pielgrzymkę samolotowo - autokarową do Włoch i Francji trasą: Mediolan -Lugano - Chamonix - Mont Blanc - Annecy - Ars - Paray-le-Monial - Avingon - La Salette - Lourdes. Informacje i zapisy u ks. Zdzisława, proboszcza parafii św. Maksymiliana. Serdecznie zapraszamy.
OGŁOSZENIA WSPÓLNOT PARAFIALNYCH
 1. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki od 5 klasy do nowego zespołu "Paulińskie Anioły". Spotkania odbywają się w piątki o godz. 16:00 obok kancelarii parafialnej.
 2. Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów (chłopców od II klasy szkoły podstawowej) na spotkanie w każdą sobotę o godzinie 10:00.
 3. Wspólnota "Słowa Bożego" zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w każdy czwartek o godzinie 19:00 do salki duszpasterskiej obok biura parafialnego.
Psalm na niedzielę
REFREN: Jak jest przedziwne imię Twoje, Panie.

Gdy patrzę na Twoje niebo, dzieło palców Twoich,
na księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził:
czym jest człowiek, że o nim pamiętasz,
czym syn człowieczy, że troszczysz się o niego?
REFREN...
Uczyniłeś go niewiele mniejszym od aniołów,
uwieńczyłeś go czcią i chwałą.
Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich,
wszystko złożyłeś pod jego stopy:
REFREN...
Owce i bydło wszelakie,
i dzikie zwierzęta,
ptaki niebieskie i ryby morskie,
wszystko, co szlaki mórz przemierza.
REFREN...
(Ps 8,4-5.6-7.8-9)
Zobacz też
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu