Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła

20 września 2020 roku
W dzisiejszą niedzielę
 1. Małżonków, którzy obchodzą w tym roku jubileusz 45, 50, 55, 60, 65-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa i pragną odnowić ślubowania małżeńskie, zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Mszę Świętą o godzinie 10:00.
 2. Kandydatów do bierzmowania, którzy w dniu 21 października mają otrzymać ten sakrament, zapraszamy w dzisiejszą niedzielę bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 16:00 na spotkanie formacyjne.
  Nowy cykl przygotowań rozpoczniemy spotkaniem organizacyjnym w niedzielę 27 września również po Mszy świętej o godz. 16:00. Zapraszamy na nie młodzież klas pierwszych szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami oraz osoby dorosłe, które pragną podjąć przygotowanie do bierzmowania. Podczas spotkania rodzice otrzymają formularz zgłoszenia i dokonają zapisu swoich dzieci.
 3. W dzisiejszą niedzielę taca przeznaczona będzie na budowę naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za ofiary.
W tym tygodniu
 1. We wtorek, 22 września, o godzinie 17:00 w dużym refektarzu w naszym klasztorze odbędzie się spotkanie modlitewne przygotowujące do Oblężenia Jasnej Góry. Modlitwę poprowadzi Wspólnota Mężczyzn Św. Józefa oraz wspólnota Mężczyzn Św. Mateusza. Zapraszamy do udziału mężczyzn. Prosimy o zabranie różańców.
 2. Wspólnota Mężczyzn Św. Mateusza organizuje wyjazd na męskie Oblężenie Jasnej Góry, które odbędzie się w sobotę, 26 września.
  Wyjazd sprzed kaplicy o 10:00. Wyjazd z Częstochowy ok. 22:00.
  Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem 504 235 168.
  Zachęcamy wszystkich mężczyzn do włączenia się w pielgrzymowanie przed Tron naszej Pani Jasnogórskiej.
 3. I Komunia Święta dla dzieci, które nie przyjęły jeszcze w tym roku tego sakramentu, odbędzie się w sobotę 26 września o godzinie 11:00.
 4. Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów (chłopców od 2 klasy szkoły podstawowej) na zbiórkę w najbliższą sobotę o godzinie 11:00.
W przyszłą niedzielę - 27 września
 1. W odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski w niedzielę 27 września będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek po każdej Mszy św. Ofiary te są przeznaczone na pomoc poszkodowanym, po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.
W przyszłym tygodniu
 1. Od 1 października rozpoczyna działalność poradnia rodzinna dla narzeczonych. Spotkania odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 2. Zapraszamy wszystkie wspólnoty działające w naszej parafii na Mszę świętą rozpoczynającą rok ewangelizacyjny w dniu 1 października na godzinę 18.00.
 3. Zapraszamy dziewczynki od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż do udziału w spotkaniach Eucharystycznego Ruchu Młodych. Wspólnota ma na celu rozwijanie więzi z Jezusem przez poznawanie Go w Słowie Bożym, przyjmowanie w Eucharystii i adorowanie w Najświętszym Sakramencie. A jednocześnie odpowiadanie na Jego miłość, miłością do ludzi, pracą nad swoim charakterem i apostolstwem. Spotkanie dla chętnych w sobotę 3 października o godz. 11:00 w salce w klasztorze.
Informacje
 1. Pragniemy przywrócić funkcjonowanie w naszej parafii serwisu sprzątającego naszą świątynię w soboty przed południem. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w naszej kancelarii.
 2. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki katolickie:
  • "Niedziela" z artykułem "Świat nienawidzi chrześcijan" i drugi tekst "Kościół ubogim" o szansie dotarcia do ubogich nie tylko materialnie.
  • "Gość Niedzielny", a w nim znajdziemy bardzo na czasie artykuł : "Nowa broń masowego rażenia" o odpowiedzialności za przekazywane informacje.
  • dla dzieci dwumiesięcznik "Świat Misyjny", w cenie zaledwie 2,70 zł, przy zakupie którego możemy wesprzeć prace polskich misjonarzy.
 3. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy naszej parafii i klasztorze. Oddajemy Was wszystkich pod opiekę Pani Jasnogórskiej :
  Pod Twoją Obronę...
 4. W tym tygodniu odeszły do Pana nasze parafianki: śp. .
  śp. Jadwiga Chlebowska, lat 67,
  śp. Jadwiga Barbadzińska, lat 97.
  Polećmy Je Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
ZAPROSZENIA
 1. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy Placu. bł. ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe: tel. 56 65 22 626
  kom. 603 947 542; 665 929 192
Psalm na niedzielę
REFREN: Pan blisko wszystkich, którzy Go wzywają

Każdego dnia będę błogosławił Ciebie
i na wieki wysławiał Twoje imię.
Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały,
a wielkość Jego niezgłębiona.
REFREN...
Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.
REFREN...
Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach
i łaskawy we wszystkich swoich dziełach.
Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
wszystkich wzywających Go szczerze.
REFREN...
(Ps 145 (144),2-3.8-9.17-18)
Zobacz też
UWAGA! KORONAWIRUS!
Informacje
SAKRAMENT POKUTY
Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
WIZYTY DUSZPASTERSKIE DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
Zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu