Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła

12 sierpnia 2018 roku
W tym tygodniu
 1. W poniedziałek, 13 sierpnia, nie będzie spotkania Róż Różańcowych o godzinie 17.00. Wspólnotę Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszy św. o godz. 18:00, a po niej na nabożeństwo i procesję fatimską. Prosimy zabrać ze sobą świece i lampiony.
 2. W najbliższą środę, 15 sierpnia, przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Porządek Mszy św. w naszej kaplicy jak w niedziele w okresie wakacji. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w tym dniu. Podczas Mszy świętych poświęcać będziemy zioła i kwiaty.
 3. Decyzją Ojca Generała naszego zakonu posługę w naszej parafii kończy o. Dominik Partyka i z dniem 20 sierpnia przechodzi do Ostrawy w Czechach. Msza św. dziękczynna, podczas której pożegnamy o. Dominika odbędzie się 16 sierpnia, w czwartek, o godz. 18.00. Zapraszamy.
 4. Wspólnota mężczyzn zaprasza na wakacyjną Eucharystię, która odbędzie się 17 sierpnia, w piątek, o godzinie 19:00 w kaplicy adoracji. Po Mszy spotkanie przy kawie i ciastku.
Informacje
 1. Przypominamy, że od 27 czerwca do 26 sierpnia kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 9:30 do 10:30 i od 16:30 do 17:30. W soboty i niedziele kancelaria jest nieczynna.
  Przypominamy również, że na czas wakacyjny zawieszamy Mszę Świętą o godz. 16:00.
 2. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej:
  • "Niedziela", a w niej słowo "Kobieta niezastąpionym darem dla ludzkości" w świetle dokumentu JANA PAWŁA II Mulieris dignitatem - godności i powołaniu kobiety oraz artykuł profesora naszego uniwersytetu w Toruniu i jednocześnie diakona Waldemara Rozynkowskiego, mającego wiele wspólnego z naszą parafią "Geneza Stałego diakonatu w Polsce",
  • "Gość Niedzielny", a w nim artykuł "Zabójczy odlot" - czy zmiana prawa uchroni nas przed śmiercionośnymi dopalaczami oraz ciekawy temat od gangstera do człowieka nawróconego w artykule " Wystąpiłem w złych zawodach",
  • dla dzieci "Ola i Jaś".
 3. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy naszej parafii.
  Was wszystkich oddajemy pod opiekę Matki Bożej: Pod Twoją Obronę...
ZAPROSZENIA
 1. Zapraszamy na kurs przedmałżeński. Termin kolejnego kursu przedmałżeńskiego jest następujący:
  19-21.10.2018
  Kurs będzie się odbywać w godzinach:
  Piątek: 18.00 - 20.30
  Sobota: 9.00 - 18.00
  Niedziela: 9.00 - 13.00
  Więcej informacji na ten temat można uzyskać w: tel. (56) 659 98 85
ZAPROSZENIA NA PIELGRZYMKI

SIERPIEŃ 2018
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w corocznej Minipielgrzymce. To duchowe towarzyszenie polega na wspólnej modlitwie i Mszy Świętej w jednym z wyznaczonych Kościołów Torunia. W naszej parafii minipielgrzymka gościła w poniedziałek 6 sierpnia, a także będzie gościć we wtorek 14 sierpnia, skąd o godz. 16:00 wyruszy w stronę parafii św. Maksymiliana Kolbego. Pełny plan Minipielgrzymki wywieszony jest w gablocie przykościelnej.
Psalm na niedzielę
REFREN: Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem,
niech słyszą to pokorni i niech się weselą.
REFREN...
Wysławiajcie razem ze mną Pana,
wspólnie wywyższajmy Jego imię.
Szukałem pomocy u Pana, a On mnie wysłuchał
i wyzwolił od wszelkiej trwogi.
REFREN...
Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością,
oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto zawołał biedak i Pan go usłyszał,
i uwolnił od wszelkiego ucisku.
REFREN...
Anioł Pański otacza szańcem bogobojnych,
aby ich ocalić.
Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry,
szczęśliwy człowiek, który znajduje w Nim ucieczkę.
REFREN...
(Ps 34 (33),2-3.4-5.6-7.8-9)
Zobacz też
Ogłoszenia
Ogłaszamy NABÓR do:
- służby ministranckiej i lektorów - sobota, godz. 10.00
- scholi dziecięcej "Pueri vox" - sobota, godz. 10.00
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | Poradnia Rodzinna | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu