Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Męki Pańskiej

14 kwietnia 2019 roku
W dzisiejszą niedzielę
 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Palmy poświęcamy podczas każdej Mszy Świętej, a po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 2. Dziś po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.
W tym tygodniu
 1. W najbliższy wtorek organizujemy w naszej parafii dodatkową spowiedź od godziny 19:30 do 21:30.
  Jest to ostatnia okazja do spowiedzi przedświątecznej. Podczas Triduum Paschalnego oraz w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny NIE SPOWIADAMY.
WIELKI TYDZIEŃ
 1. Przez cały rok Kościół przygotowuje się do przeżywania w liturgii: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa - najważniejszych tajemnic naszej wiary. Zapraszamy zatem do wspólnego przeżycia Triduum Paschalnego.
 2. Wielki Czwartek to dzień dziękczynienia Jezusowi za dar sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za wszystkich kapłanów.
  W tym dniu w Katedrze Świętych Janów o godzinie 10:00 Msza Krzyżma pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława z udziałem wszystkich kapłanów Diecezji Toruńskiej.

  W naszej parafii Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się katechezą o godz. 17:30. Po uroczystej Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i całonocna adoracja do rozpoczęcia Liturgii Wielkiego Piątku. Zapraszamy na czuwanie, które rozpocznie się o 22:00 i będzie animowane przez Zespół Totus Tuus, posługujący przy naszej parafii.

  Do czuwania i adoracji przy Najświętszym Sakramencie zapraszamy wszystkich parafian według następującego harmonogramu: Harmonogram adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Grobu Pańskiego (pdf)
 3. Wielki Piątek to dzień, w którym umarł na Krzyżu nasz Zbawiciel. W tym dniu nie sprawuje się Mszy Świętej.
  Tego dnia o godzinie 15:00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

  Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się katechezą wprowadzającą o godz. 17:30, a po Liturgii zostaną odśpiewane wszystkie 3 części Gorzkich Żali.

  W Wielki Piątek prosimy poszczególne wspólnoty naszej parafii o przygotowanie czuwania nocnego i adoracji przy Grobie Pańskim według przedstawionego harmonogramu:
  • 22:00 - 23:00 - Wspólnota Słowa Bożego
  • 23:00 - 24:00 - Wspólnota Małe Uwielbienie
  • 24:00 - 1:00 - Liturgiczna Służba Ołtarza i Wspólnota Młodzieżowa
  • 1:00 - 2:00 - Wspólnoty Kościoła Domowego
  • 2:00 - 5:00 - Wspólnoty Neokatechumenalne
  • 5:00 - 6:00 - Wspólnota Mężczyzn
  • 6:00 - 7:00 - Wspólnota Żywego Różańca

  PRZYPOMINAMY, że w Wielki Piątek zobowiązani jesteśmy zachować post ścisły oraz wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. Wielka Sobota dzień, w którym nasz Zbawiciel spoczywa w grobie.
  Tego dnia na godzinę 11:00 zapraszamy dzieci na adorację Chrystusa spoczywającego w grobie.

  Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy katechezą o godz. 21:30, a zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną wokół kaplicy. Podczas Liturgii nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego prosimy o zabranie ze sobą świec.

  Pokarmy na stół wielkanocny święcić będziemy co pół godziny od godziny 9:00 do 16:00.
 5. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólną Modlitwę Brewiarzową. W Wielki Piątek na godzinę 8:00 i 12:00, a w Wielką Sobotę na godz. 8:00, 12:00 i 18:00.
 6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy Świętych o godzinie 16:00 i 20:00.
 7. Cały plan Wielkiego Tygodnia wyłożony jest na stoliku pod chórem oraz wywieszony w gablocie przed kaplicą.
W przyszłą niedzielę - 21 kwietnia
 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na budowę naszej parafialnej świątyni. W ubiegłym tygodniu na ten cel zebraliśmy 7617 zł. Bóg zapłać za ofiary.
Informacje
 1. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia jest:
  • "Niedziela", w której warto przeczytać artykuł "Matka Zwycięzcy" o tym, że Maryja, Matka Chrystusa, uczestniczyła w Jego zbawczej Misji oraz "Szansa dla dobrego łotra" - świadectwo miłości Człowieka z całunu, a także słowo na niedzielę o. Stanisława Jarosza pt. "Tak kocha Bóg",
  • "Gość Niedzielny", w którym warto zajrzeć do artykułów wprowadzających w Triduum Paschalne oraz do artykułu "Dotknąć Chrystusa na Kalwarii" o fenomenie Misterium Męki Pańskiej, który przyciąga i inspiruje do naśladowania.
  • dla dzieci "Mały Gość Niedzielny", w którym znajdziemy płytę z piosenkami Arki Noego specjalnie na Paschę.
 2. Pragniemy przypomnieć wam Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
 3. Zachęcamy do zamawiania i rezerwowania intencji mszalnych, w tym Msze Święte z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
 4. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom, ofiarodawcom, a także wszystkim tym, którzy z serca pomagają przy naszej parafii i klasztorze.
  Oddajmy ich wszystkich opiece Jasnogórskiej Pani: Pod Twoją Obronę...
OGŁOSZENIA WSPÓLNOT PARAFIALNYCH
 1. Przypominamy, że Schola dziewczęca PUERI VOX ogłasza nabór w swoje szeregi. Zapraszamy na próby dziewczynki w wieku od 6 do 12-stu lat. Spotkania odbywają się w piątki o godzinie 17:00.
 2. Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów (chłopców od II klasy szkoły podstawowej) na spotkanie w każdą sobotę o godzinie 10:00.
 3. Wspólnota "Słowa Bożego" zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w każdy czwartek o godzinie 19:00 do salki duszpasterskiej obok biura parafialnego.
Psalm na niedzielę
REFREN: Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił?

Szydzą ze mnie wszyscy, którzy na mnie patrzą,
wykrzywiają wargi i potrząsają głowami:
"Zaufał Panu, niech go Pan wyzwoli,
niech go ocali, jeśli go miłuje".
REFREN...
Sfora psów mnie opada,
otoczyła mnie zgraja złoczyńców.
Przebodli moje ręce i nogi,
policzyć mogę wszystkie moje kości.
REFREN...
Dzielą między siebie moje szaty
i los rzucają o moją suknię.
Ty zaś, o Panie, nie stój z daleka:
pomocy moja śpiesz mi na ratunek.
REFREN...
Będę głosił swym braciom Twoje imię
i będę Cię chwalił w zgromadzeniu wiernych:
"Chwalcie Pana, wy, którzy się Go boicie,
niech się Go lęka całe potomstwo Izraela".
REFREN...
(Ps 22,8-9.17-20.23-24)
Zobacz też
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | Poradnia Rodzinna | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu