Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła

10 listopada roku
W tym tygodniu
 1. W dniu jutrzejszym przypada 101 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę. Pamiętajmy o Polsce i wszystkich jej sprawach w naszych modlitwach. Z tej racji kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.
 2. W najbliższą środę, 13 listopada, po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Wspólnoty Modlących się za kapłanów.
 3. W najbliższy piątek, 15 listopada, na Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy Wspólnotę Mężczyzn św. Mateusza oraz wszystkich mężczyzn chcących dołączyć do tejże Wspólnoty. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.
 4. W najbliższą sobotę, 16 listopada, od godziny 8:30 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
W przyszłą niedzielę - 17 listopada
 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na budowę naszej parafialnej świątyni. W ubiegłym tygodniu na ten cel zebraliśmy 7051 zł. Bóg zapłać.
 2. Również w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszek dla osób ubogich z naszej parafii.
 3. Małżonków, którzy w tym roku obchodzą jubileusz 5-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego i pragną odnowić ślubowania małżeńskie w niedzielę 17 listopada w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
Informacje
 1. W kancelarii parafialnej można jeszcze składać na wypominki za zmarłych:
  • roczne - modlimy się za zmarłych przez cały rok przed Mszą Świętą o godzinie 11:30 - rozpoczynając od pierwszej niedzieli adwentu,
  • listopadowe - odprawiamy Msze Święte za zmarłych w piątki miesiąca listopada o godzinie 18:00,
 2. Informujemy, że w kancelarii parafialnej jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2020. Zachęcamy do zamawiania i rezerwowania intencji, zwłaszcza jeśli chcemy, aby Msze Święte odprawiane były w wybranych przez nas terminach.
 3. Przypominamy, że w każdą środę o godz. 18:00 sprawujemy tzw. Mszę Świętą z intencją zbiorową. Zachęcamy do zamawiania intencji w naszej kancelarii parafialnej.
 4. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki:
  • "Niedziela" w dużej mierze poświęcony Świętu Odzyskania Niepodległości (w cenie 5 zł),
  • "Gość Niedzielny" z bardzo ciekawym artykułem o tym, co łączy pokolenia (w cenie 6 zł).
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i klasztorze, a szczególnie wspierającym duchowo i materialnie budowę naszego kościoła. Wszystkich oddajemy pod opiekę Matki Bożej:
  Pod Twoją Obronę...
 6. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Halina Kowalska, która przeżyła 64 lata.
  Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
ZAPROSZENIA
 1. Od 1 listopada w polskich kinach można oglądać bardzo głośny film pt. "Nieplanowane". Film opowiada prawdziwą historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze. Seans dla naszej parafii odbędzie się w środę, 20 listopada, o godz. 18:00 w Kino Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 2. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Placu. Błogosławionego ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe podane są na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
Psalm na niedzielę
REFREN: Gdy zmartwychwstanę, będę widział Boga

Rozważ, Panie, moją słuszną sprawę,
usłysz moje wołanie,
wysłuchaj modlitwy
moich warg nieobłudnych.
REFREN...
Moje kroki mocno trzymały się Twoich ścieżek,
nie zachwiały się moje stopy.
Wołam do Ciebie, bo Ty mnie, Boże, wysłuchasz;
nakłoń ku mnie Twe ucho, usłysz moje słowo.
REFREN...
Strzeż mnie jak źrenicy oka,
skryj mnie w cieniu Twych skrzydeł.
A ja w sprawiedliwości ujrzę Twe oblicze,
ze snu powstając nasycę się Twym widokiem.
REFREN...
(Ps 17 (16),1.5-6.8 i 15)
Zobacz też
Informacje
SAKRAMENT POKUTY
Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
WIZYTY DUSZPASTERSKIE DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
Zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu