Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

2 maja 2021 roku
Informujemy, że na każdej Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć jednocześnie - wyłączając z tego osoby sprawujące posługę:
nie więcej niż 40 osób.
Wierni muszą zasłaniać usta i nos oraz zachowywać dystans społeczny.
(Zgodnie z www.gov.pl)

W dzisiejszą niedzielę
 1. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe codzienne po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
W tym tygodniu
 1. W poniedziałek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny.
  Msze Święte tego dnia w naszej kaplicy według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 16:00 i 20:00. Podczas każdej Mszy Świętej odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski w macierzyńską opiekę Maryi.
  Informujemy, że w dniu 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. W Uroczystość Królowej Polski, tj. jutro, o godzinie 17:00 konferencja dla Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, wymiana tajemnic, różaniec i Msza Święta. Po Mszy św. spotkanie zelatorów z o. Remigiuszem w sali przy kancelarii parafialnej.
 3. Oprócz Uroczystości Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski w tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • we wtorek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika
  • w czwartek, 6 maja, Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • w sobotę, 8 maja, Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo pierwszo-czwartkowe po Mszy Świętej wieczornej. W piątek zapraszamy na spowiedź pierwszopiątkową od godz. 17:15.
 5. W najbliższą sobotę, 8 maja, dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy o modlitwę w ich intencji i ich rodzin.
Informacje
 1. W naszej parafii w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 23 maja, gościć będziemy obraz Świętej Rodziny w ramach peregrynacji w diecezji toruńskiej. Szczegółowy plan nawiedzenia podany zostanie w późniejszym terminie.
 2. W zakrystii można nabyć obrazki wizerunku Świętej Rodziny, który nawiedzi naszą parafię 23 maja. Obrazki są w cenie 2 i 6 zł, a oprawione 20 zł.
 3. Ze względu na pandemię prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych.
 4. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki:
  • "Niedziela"", w której dobrze jest zajrzeć do artykułów: "Demokracja potrzebuje Królowej" - o tym, że Maryja Królowa Polski przypomina nam, iż życie narodowe i państwowe powinno się łączyć z jasnym odniesieniem do Boga, który jest gwarantem wolności wszystkich oraz "Jana Pawła II Dekalog dla Polaków" - o ważności nauczania Jana Pawła dla dzisiejszych czasów.
  • "Gość Niedzielny", w którym warto przeczytać artykuły: "Czas Polaka wkurzonego" - o tym, że kulturę solidarności zastąpiła kultura gniewu, gdzie wygrywają media, a przegrywają obywatele oraz "Pieniądze, a co w zamian?" - niejednoznaczna sprawa ze środkami z Funduszu Odbudowy.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy naszej parafii i klasztorze, a szczególnie wspierającym duchowo i materialnie budowę naszego kościoła. Wszystkich oddajemy pod opiekę Matki Bożej wołając:
  Pod Twoją Obronę...
 6. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty próg wieczności przekroczyła:
  śp. Urszula Rafińska, lat 92.
  Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
ZAPROSZENIA
 1. Zapraszamy wszystkich narzeczonych na kursy przedmałżeńskie, które organizuje nasza parafia. Kursy odbywają się na podstawie programu Spotkań dla narzeczonych "Razem ku małżeństwu". Każdy kurs trwa przez trzy weekendy w piątki wieczorem i w soboty.
  KURS 3: 11-12, 18-19, 25-26 czerwca 2021 r.
  Zapisywać się można telefonicznie (667 604 580 lub 504 235 168) lub mailowo poradnia.paulini.torun@gmail.com.
 2. Od 1 października 2020 r. rozpoczęła działalność poradnia rodzinna dla narzeczonych, którą powinni oni odbyć przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkania odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym (667 604 580 lub 504 235 168) lub mailowo poradnia.paulini.torun@gmail.com.
 3. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy Placu. bł. ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe: tel. 56 65 22 626
  kom. 603 947 542; 665 929 192
OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH
 1. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza:
  "Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się - nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia - do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa [...]".
  Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 2. Komendant Wojewódzki Policji w porozumieniu z Kurią Biskupią w Toruniu OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI.
  Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania im pieniędzy.
  Pamiętaj. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.

  Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112.
 3. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Toruniu 18 stycznia 2021 r. rozpoczęła rekrutację na nowy rok szkolny: do oddziału przedszkolnego - "zerówki" i do klas pierwszych. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
Psalm na niedzielę
REFREN: Będę Cię chwalił w wielkim zgromadzeniu

Wypełnię moje śluby wobec czcicieli Boga.
Ubodzy będą jedli i zostaną nasyceni,
będą chwalić Pana ci, którzy Go szukają:
«Serca wasze niech żyją na wieki».
REFREN...
Przypomną sobie i wrócą do Pana wszystkie krańce ziemi,
oddadzą Mu pokłon wszystkie szczepy pogańskie.
Jemu się pokłonią wszyscy śpiący w ziemi,
przed Nim zegną się wszyscy, którzy staną się prochem.
REFREN...
Moja dusza będzie żyła dla Niego,
potomstwo moje Jemu będzie służyć,
przyszłym pokoleniom o Panu opowie.
I sprawiedliwość Jego ogłoszą ludowi,
który się narodzi: «Pan to uczynił».
REFREN...
(Ps 22 (21),26b-27.28 i 30ab.30c-32)
Zobacz też
UWAGA! KORONAWIRUS!
Informacje
SAKRAMENT POKUTY
Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
UDZIELANIE KOMUNII ŚWIĘTEJ
W odpowiedzi na prośby naszych parafian odnośnie udzielania Komunii świętej informujemy, że zawsze jeden Ojciec będzie udzielał Komunii św. na rękę i będzie stał po stronie lewej, czyli przed tabernakulum.
Jeśli Mszę św. będzie sprawował tylko jeden ojciec, to najpierw prosimy o podejście osób przyjmujących Komunię św. na rękę a następnie tych, którzy przyjmują ją do ust.
WIZYTY DUSZPASTERSKIE DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
Zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu