Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego

31 maja 2020 roku
W dzisiejszą niedzielę
 1. Sytuacja epidemiczna w naszym kraju pozwoliła na zniesienie przez władze świeckie limitu uczestników zgromadzeń religijnych w miejscach kultu. Pozwala to na udział w liturgii wszystkim wiernym, którzy przynależą do żywej wspólnoty Kościoła. Dlatego z dniem 6 czerwca br. ks. Biskup Wiesław Śmigiel ordynariusz diecezji Toruńskiej odwołuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy!
 2. Z dniem dzisiejszym wracamy z posługą sakramentu pojednania do naszej kaplicy. Spowiadamy pół godziny przed Mszą Św. do jej rozpoczęcia.
W tym tygodniu
 1. Od jutra rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego, codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 2. W najbliższy poniedziałek o godz. 17:00 przywracamy spotkania Róż Różańcowych. W programie: katecheza, wymiana tajemnic, modlitwa różańcowa i Msza Święta. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w swoje szeregi nowych chętnych, zgłoszenia bezpośrednio u opiekuna o. Remigiusza.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  Spowiedź pierwszo-piątkowa w piątek od godz. 17:15 do godz. 18:00, a po Mszy Świętej o godz. 18:00 nabożeństwo pierwszo-piątkowe.
  W sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy Św. o godz. 9:00 oraz możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.
 4. Informujemy, że z posługą sakramentalną do naszych chorych udamy się w sobotę, 6 czerwca, od godz. 8:30. Prosimy o potwierdzenie wizyt telefonicznie w kancelarii parafialnej.
 5. Wspólnota mężczyzn św. Mateusza zaprasza panów na "Męski Różaniec w Toruniu". Spotkanie będzie miało miejsce w sobotę, 6 czerwca, o godz. 15:00 w kościele Wniebowzięcia NMP przy Rynku Staromiejskim. W programie: Koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec oraz Msza św. o godz. 16:00.
W przyszłą niedzielę - 7 czerwca
 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na budowę naszej parafialnej świątyni. Ostatnio na ten cel zebraliśmy 4850 zł.
W kolejną niedzielę - 14 maja
 1. Małżonków, którzy obchodzą w tym roku 30, 35, 40-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa i pragną odnowić ślubowania małżeńskie w niedzielę, 14 czerwca, w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej
Informacje
 1. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej.
  • "Niedziela", w której proponujemy artykuły: "Jest zbrodnia, a gdzie kara" o narzędziu walki z Kościołem i artykuł "Dary Ducha Świętego - jak je zrozumieć".
  • "Gość Niedzielny", w którym warto przeczytać artykuły: "Matka w Duchu" w jakich okolicznościach Maryja została ogłoszona Matką Kościoła i udziale w tym Prymasa Tysiąclecia oraz "Czy w Polsce zabraknie księży" rozmowa z wieloletnim rektorem seminarium w Warszawie ks. profesorem Krzysztofem Pawliną.
  • "L'Osservatore Romano".
 2. Wyrażamy wdzięczność PANI, która zatroszczyła się o klomby zieleni wokół naszej świątyni.
  Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i klasztorze, a szczególnie wspierającym duchowo i materialnie naszą Parafię. Wszystkich ich i Was tu obecnych oddajemy pod opiekę Matki Pani Jasnogórskiej...
  Pod Twoją Obronę...
 3. W tym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin: śp. Stanisław Wasilewski, lat 63.
  Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Informacje pozostałe
 1. Przypominamy, że czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej kończy się w niedzielę Trójcy Świętej, która w tym roku przypada 7 czerwca.
 2. Informujemy wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, że Uroczystość Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w ostatnią sobotę września, tj. 26 września tego roku.
 3. Przypominamy, że w każdą środę o godz. 18:00 sprawujemy tzw. Mszę Świętą z intencją zbiorową. Zachęcamy do zamawiania tych intencji w naszej kancelarii parafialnej.
ZAPROSZENIA
 1. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Placu. Błogosławionego ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe podane są na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
Psalm na niedzielę
REFREN: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię

Błogosław, duszo moja, Pana,
Boże mój, Panie, Ty jesteś bardzo wielki!
Jak liczne są dzieła Twoje, Panie,
ziemia jest pełna Twoich stworzeń.
REFREN...
Kiedy odbierasz im oddech, marnieją
i w proch się obracają.
Stwarzasz je, napełniając swym Duchem,
i odnawiasz oblicze ziemi.
REFREN...
Niech chwała Pana trwa na wieki,
niech Pan się raduje z dzieł swoich.
Niech miła Mu będzie pieśń moja, * będę radował się w Panu.
REFREN...
(Ps 104 (103),1ab i 24ac.29b-30.31 i 34)
Zobacz też
ŚWIĘTA W DOMU
UWAGA! KORONAWIRUS!
Informacje
SAKRAMENT POKUTY
Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
WIZYTY DUSZPASTERSKIE DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
Zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu