Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela Zwykła

20 sierpnia 2017 r.
W dzisiejszą niedzielę
 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę naszej parafialnej świątyni. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj przypada dzień imienin ks. Bernarda. Msza św. w Jego intencji sprawowana będzie o godzinie 11.30. pamiętajmy tego dnia w naszych modlitwach o wielce zasłużonym dla naszej parafii czcigodnym solenizancie.
 3. W ubiegłym tygodniu decyzją Ojca Generała Zakonu Paulinów naszą wspólnotę opuścił o. Paweł Tkaczyk, któremu wyrażamy wdzięczność za pracę w naszej parafii.
  Jednocześnie witamy w naszej wspólnocie dwóch ojców: o. Zbigniewa Frankowskiego z Włodawy oraz o. Dariusza Kropacza z Wrocławia. Naszym nowym duszpasterzom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w ich posłudze w Toruniu.
W tym tygodniu
 1. Trwa Nowenna przed zbliżająca się uroczystością odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.
 2. W najbliższą sobotę, 26 sierpnia, przeżywać będziemy nasz ODPUST PARAFIALNY połączony jest z Diecezjalną Pielgrzymką Rodziny Różańcowej do naszej parafii.
  Program pielgrzymki rozpoczniemy o godz. 9.00 przywitaniem pielgrzymów i przedstawieniem poszczególnych grup, następnie będzie konferencja o. Remigiusza na temat 300-lecia koronacji Obrazu Jasnogórskiego, modlitwa różańcowa, wspólne śpiewanie pieśni Maryjnych i przygotowanie do uroczystej SUMY ODPUSTOWEJ o godz. 12.00, której przewodniczyć będzie J.E. Bpa Józefa Szamockiego.
  Msze święte w naszej parafii sprawować będziemy tego dnia o godz. 7.00, 12.00 (suma odpustowa) oraz o 18.00.
  Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  W związku z przybyciem do naszej parafii licznych pielgrzymów prosimy Was, Siostry i Bracia, o pomoc w zorganizowaniu tego spotkania. Pragniemy naszych gości podjąć słodkim poczęstunkiem po Eucharystii. Dlatego prosimy Was, abyście w miarę możliwości przygotowali w domach coś słodkiego (ciasta, ciasteczka) i dostarczyli je do piątku wieczorem do naszego klasztoru. Już dzisiaj dziękujemy wspólnocie Żywego Różańca z naszej parafii, która również w ten sposób angażuje się w przyjęcie naszych gości z terenu całej diecezji. Bóg zapłać za otwartość serca.
Zaproszenia

SIERPIEŃ
 1. Trwa sierpień - miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych i częstowania nimi innych. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości w naszych rodzinach, parafii i Narodzie.
WRZESIEŃ
 1. Kolejny kurs przedmałżeński organizowany przez naszą parafię odbędzie się od 15 do 17 września tego roku. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
LISTOPAD
 1. 4 listopada br. (sobota) organizujemy wyjazd na Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn: "Oblężenie Jasnej Góry - Mężczyźni u tronu Królowej". Gośćmi spotkania będą m.in. Abp Stanisław Gądecki, Bp Grzegorz Ryś, Jacek Pulikowski i inni. Patronat nad pielgrzymką objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisław Gądecki. Planowany wyjazd z Torunia o godz. 6.00. Wyjazd z Jasnej Góry ok. godz. 18.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu i ubezpieczenia 70 zł - płatne przy zapisie. Więcej informacji w kancelarii oraz na plakacie.
Informacje
 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy Świętych o godzinie 16.00 w niedziele, a kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-10:30 oraz 16:30-17:30.
 2. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia jest:
  • "Niedziela",
  • "Gość Niedzielny".
 3. Z serca dziękujemy naszym Dobrodziejom i Ofiarodawcom, pomagającym nam przy Kaplicy i Klasztorze.
  Za nich wszystkich pomódlmy się teraz wspólnie: Pod Twoją Obronę...
 4. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka: śp. Jędrzej Swebocki, który przeżył 70 lat . Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
Psalm na niedzielę
REFREN: Bóg miłosierny niech nam błogosławi

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.
REFREN...
Niech się narody cieszą i weselą,
bo rządzisz ludami sprawiedliwie
i kierujesz narodami na ziemi.
Niechaj nam Bóg błogosławi,
niech się Go boją wszystkie krańce ziemi.
REFREN...
(Ps 67,2-3.5.8)
Zobacz też
Ogłoszenia
Ogłaszamy NABÓR do:
- służby ministranckiej i lektorów - sobota, godz. 12.00
- scholi dziecięcej "Pueri vox" - sobota, godz. 12.00
- chóru "Con anima" - czwartek, godz. 17.00
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych z okazji urodzin, jubileuszy rodzinnych, za zmarłych oraz o pomoc w różnych sprawach.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | Poradnia Rodzinna | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do piątku:
  9.30 - 10.30 i 16.30 - 17.30
Email (OO.Paulini):
zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu