Skip to main content

W dzisiejszą niedzielę

 1. Dziękujemy za wszelką pomoc duchową, fizyczną, materialną podczas remontów naszych kaplic. Dziękujemy za ofiary w ubiegłą niedzielę na tacę tzw. remontową w wysokości 7630 zł.
  Wszystkim mówimy dzisiaj: “Wielkie Bóg Zapłać”.
  Podsumowując cały remont naszych kaplic informujemy, że wpłynęły ofiary w kwocie 40 tys. złotych, licząc razem z dwoma tacami remontowymi. Wydaliśmy 36 tys. złotych. Pozostałe 4 tys. złotych przeznaczymy na uregulowanie należności za nową stronę internetową naszej parafii projektowaną przez profesjonalny serwis “Stacja7”.
 2. Pozostając w temacie ekonomicznym wycofujemy się od września z dwóch tac budowlanych. Ofiary na budowę kościoła od września możecie składać w kopertach na tacę z dopiskiem “na budowę kościoła” w każdą niedzielę miesiąca, dogodną dla Was, oraz przelewem na konta parafialne i w kancelarii parafialnej. Konta do wpłat darowizn na budowę kościoła
  Natomiast w trzecią niedzielę miesiąca pragniemy wprowadzić tzw. tacę inwestycyjną z podaniem konkretnego celu, na który będą zbierane ofiary

W tym tygodniu

 1. Po przerwie wakacyjnej, od środy 30 sierpnia, o godz. 18.00 będziemy sprawować Mszę św. zbiorową.
  Zachęcamy was Bracia i Siostry do składania intencji na Msze św. zbiorową w kancelarii parafialnej oraz intencji na nowennę środową do skrzynki w kaplicy adoracji.
  Można składać intencje również na nowy rok 2024.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  • piątek, 2 września, spowiedź od godz. 17.15, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszo piątkowe. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież przed rozpoczęciem roku szkolnego na skorzystanie z tego sakramentu.
  • sobotę, 2 września, po przerwie wakacyjnej od godziny 8.30 udamy się z posługą sakramentalną do chorych, a po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie i możliwość przyjęcia szkaplerza.
 3. Wraz z początkiem roku szkolnego, pragniemy ogłosić nabór do parafialnego chóru pod dyrekcją p. Pawła Głowińskiego.
  Zapisy do chóru w kancelarii parafialnej.
 4. sobotę, 2 września, s. Helena złoży śluby wieczyste (na całe życie) w swym zgromadzeniu.
  Otoczmy naszą Siostrę modlitwą w tym dniu.

W przyszłą niedzielę – 3 września 2023

 1. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny w niedzielę 3 września o godz. 11.30 z poświęceniem tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych.
 2. Wsłuchując się w wasze głosy, drodzy parafianie, wyrażone na kolędzie, a szczególnie na liczne prośby rodziców, zmieniamy godz. Mszy św. niedzielnej dla dzieci na godz. 11.30. Pierwsza Msza dla dzieci o tej godzinie odbędzie się 3 września.
  Natomiast chrzty i inne uroczystości chcemy celebrować na Mszy św. o godz. 10.00, czyli naszej Sumie.
 3. W niedzielę (3 września) zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe Grupy Niebieskiej Toruńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na Mszę św. o godz. 18.00.

Informacje

 1. W naszej szkole rozpocznie pracę jako katechetka w przedszkolu oraz w klasach 1-2 p. Ewelina. Zastąpi ona na tym stanowisku p. Sebastiana.
  W klasach 3-5 katechetą będzie o. Maciej, a w klasach 6-8 o. Przemysław.
 2. Informujemy że od 4 września (poniedziałku) kancelaria parafialna będzie czynna w nowych godzinach:
  • w poniedziałek i w środę do południa w godzinach od 10.00 do 12.00;
  • we wtorek, czwartek, piątek po południu w godzinach od 15.30 do 17.30.
 3. Organizujemy pielgrzymkę “Męskie Oblężenie na Jasnej Górze” w dniu 25 września 2023 r.
  Zapisy w kancelarii parafialnej.
 4. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka:
  śp. Józefa Baranowskaa.
  Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 5. Z serca dziękujemy naszym Dobrodziejom i Ofiarodawcom, pomagającym nam przy Kaplicy i Klasztorze.
  Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia nowenny, rekolekcji i Uroczystości Odpustowych.
  Bóg zapłać…

OGŁOSZENIA WSPÓLNOT PARAFIALNYCH

 1. Wspólnota Róż Różańcowych naszej Parafii zaprasza na cotygodniowe spotkania w każdy poniedziałek o godz. 17:00. Szczególnie zapraszamy nowe osoby, które chcą we wspólnocie odmawiać Różaniec i zgłębiać duchowość różańcową.
 2. Oaza Dzieci Bożych zaprasza w swoje szeregi wszystkie chętne dzieci na spotkania, które odbywają się w każdy wtorek o godz. 17:00 w salce w nowym klasztorze.
 3. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, które chcą śpiewać na chwałę Pana na próbę scholki parafialnej. Próby odbywają się w każdą środę o godz. 16:30 w salce oazowej w nowym klasztorze (4. drzwi pod arkadami).
 4. Cyklicznie od października do maja zapraszamy na spotkania biblijne w każdy czwartek o godz. 19:00 w salce obok kancelarii.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą służyć przy Ołtarzu na Chwałę Pana i chcieliby zostać ministrantami. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:00.

ZAPROSZENIA

 1. W naszej parafii działa poradnia rodzinna dla narzeczonych, która powinni oni odbyć przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkania odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym (667 604 580 lub 504 235 168) lub mailowo poradnia.paulini.torun@gmail.com.
 2. Diecezjalny Ośrodek adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy Placu. bł. ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe: tel. 56 65 22 626
  kom. 603 947 542; 665 929 192

POMOC dla UKRAINY

 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji “Paczka dla Ukrainy”, którą organizuje Caritas Polska.
  POBIERZ:
  Akcja “PACZKA DLA UKRAINY” – proponowane produkty do umieszczenia w paczce (pdf)

OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH

 1. Komendant Wojewódzki Policji w porozumieniu z Kurią Biskupią w Toruniu OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI.
  Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania im pieniędzy.
  Pamiętaj! Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.

  Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112.