Skip to main content

3 września 2023 roku

W dzisiejszą niedzielę

 1. Dziś na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci z racji rozpoczęcia roku szkolnego. Na Mszy św. poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
  Przypominamy, że od dziś Msze św. dla dzieci będą celebrowane o godz. 11.30, a sakrament chrztu św. i inne jubileusze pragniemy celebrować na Sumie o godz. 10.00.
 2. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy dzisiaj na spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów naszej Grupy Niebieskiej Toruńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 3. Także dzisiaj nasi ministranci starsi przebywają na wyjeździe integracyjnym.
  Natomiast wyjazd dla ministrantów młodszych organizujemy pod koniec września.
 4. Pragniemy przywitać z wielką radością w naszej wspólnocie o. Bogdana Waliczka, którego o. Generał skierował do pracy w naszej parafii.

W tym tygodniu

 1. Wraz z początkiem roku szkolnego pragniemy ogłosić nabór do chóru parafialnego pod dyrekcją p. Pawła Głowińskiego.
  Zachęcamy dorosłych, zarówno kobiety i mężczyzn do zapisów w kancelarii parafialnej.
 2. Jutro, w poniedziałek (4 września), o godzinie 17.00 spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. W programie: wymiana tajemnic, konferencja, różaniec a po nim wspólna Eucharystia.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (7 września). Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo z prośbą o liczne, święte, dobre powołania szczególnie do naszego zakonu .
 4. czwartek zapraszamy także na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy się modlić o świętość życia kapłańskiego, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o umiłowanie Eucharystii.
  Adoracja rozpocznie się w Kaplicy Adoracji w czwartek, 7 września, o godz. 18.00 i będzie trwała nieprzerwanie do piątku, 8 września, do godz. 18.00.

Informacje

 1. Przypominamy że od jutra (4 września) kancelaria parafialna będzie czynna w nowych godzinach:
  • w poniedziałek i w środę do południa w godzinach od 10.00 do 12.00,
  • we wtorek, czwartek, piątek po południu w godzinach od 15.30 do 17.30.
 2. W kancelarii parafialnej można składać intencje na Mszę św. zbiorową, którą celebrujemy w środę o godz. 18.00 oraz na nowennę środową do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  Przyjmujemy intencje także na nowy rok 2024.
 3. Organizujemy męską pielgrzymkę na “Oblężenie Jasnej Góry”.
  Wyjazd w sobotę 23 września 2023 r.
  Zapisy w kancelarii parafialnej.
 4. Z serca dziękujemy naszym Dobrodziejom i Ofiarodawcom, pomagającym nam przy Kaplicy i Klasztorze.
  Bóg zapłać za bezinteresowną pomoc i otwartość serca.

OGŁOSZENIA WSPÓLNOT PARAFIALNYCH

 1. Wspólnota Róż Różańcowych naszej Parafii zaprasza na cotygodniowe spotkania w każdy poniedziałek o godz. 17:00. Szczególnie zapraszamy nowe osoby, które chcą we wspólnocie odmawiać Różaniec i zgłębiać duchowość różańcową.
 2. Oaza Dzieci Bożych zaprasza w swoje szeregi wszystkie chętne dzieci na spotkania, które odbywają się w każdy wtorek o godz. 17:00 w salce w nowym klasztorze.
 3. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, które chcą śpiewać na chwałę Pana na próbę scholki parafialnej. Próby odbywają się w każdą środę o godz. 16:30 w salce oazowej w nowym klasztorze (4. drzwi pod arkadami).
 4. Cyklicznie od października do maja zapraszamy na spotkania biblijne w każdy czwartek o godz. 19:00 w salce obok kancelarii.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą służyć przy Ołtarzu na Chwałę Pana i chcieliby zostać ministrantami. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:00.

ZAPROSZENIA

 1. W naszej parafii działa poradnia rodzinna dla narzeczonych, która powinni oni odbyć przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkania odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym (667 604 580 lub 504 235 168) lub mailowo poradnia.paulini.torun@gmail.com.
 2. Diecezjalny Ośrodek adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy Placu. bł. ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe: tel. 56 65 22 626
  kom. 603 947 542; 665 929 192

POMOC dla UKRAINY

 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji “Paczka dla Ukrainy”, którą organizuje Caritas Polska.
  POBIERZ:
  Akcja “PACZKA DLA UKRAINY” – proponowane produkty do umieszczenia w paczce (pdf)

OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH

 1. Komendant Wojewódzki Policji w porozumieniu z Kurią Biskupią w Toruniu OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI.
  Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania im pieniędzy.
  Pamiętaj! Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.

  Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112.

Leave a Reply