Skip to main content

10 września 2023 roku

W dzisiejszą niedzielę

 1. Decyzją naszego toruńskiego ks. biskupa Wiesława Śmigla nasz proboszcz o. Łukasz został Dekanalnym Duszpasterzem Rodzin.
  Gratulujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej funkcji.
 2. Pragniemy ogłosić nabór do chóru parafialnego pod dyrekcją P. Pawła Głowińskiego.
  Zachęcamy dorosłych, zarówno kobiety i mężczyzn do zapisów w kancelarii parafialnej.
 3. Wsłuchując się w wasze głosy, drodzy parafianie, wyrażone na kolędzie, a szczególnie na liczne prośby rodziców, zmieniamy godz. Mszy św. niedzielnej dla dzieci na godz. 11.30.
  Natomiast chrzty i inne uroczystości chcemy celebrować na Mszy św. o godz. 10.00, czyli naszej Sumie.
  Wypominki roczne będą wyczytywane przed mszą o godz. 10.00.

W tym tygodniu

 1. W środę, 13 września, zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Święta o godz. 18.00 połączoną z piątym w tym roku nabożeństwem fatimskim.
  Zapraszamy Jasnogórską Rodzinę Różańcową i prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej w czasie procesji. Zapraszamy mężczyzn ubranych na galowo i prosimy o niesienie Figury NMP Fatimskiej (nie tylko ze wspólnoty św. Mateusza).
  Niech nasza modlitwa tego dnia i zaangażowanie w piękno liturgii, będzie wyrazem naszej miłości do Maryi, Matki Jezusa i naszej Matki.
 2. W najbliższy piątek, 15 września, o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie “Wspólnoty mężczyzn św. Mateusza”. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych mężczyzn.
 3. Organizujemy męską pielgrzymkę na “Oblężenie Jasnej Góry”.
  Wyjazd w sobotę 23 września 2023 r.
  Zapisy w kancelarii parafialnej.
 4. W przyszłą niedzielę, 17 września, taca inwestycyjna przeznaczona będzie na zakup nowej monstrancji do kaplicy adoracji oraz renowację, czyli pokrycie złotem naczyń liturgicznych.
  Już teraz składamy Wielkie Bóg Zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
 5. W niedzielę 24 września o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami na spotkanie informacyjne rozpoczynające nowy cykl przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.
  Spotkanie odbędzie się w kościele.

Informacje

 1. Przypominamy że kancelaria parafialna jest czynna w nowych godzinach:
  w poniedziałek i w środę do południa w godzinach od 10.00 do 12.00,
  we wtorek, czwartek, piątek po południu w godzinach od 15.30 do 17.30.
 2. W kancelarii parafialnej można składać intencje na Mszę św. zbiorową, którą celebrujemy w środę o godz. 18.00 oraz na nowennę środową do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  Przyjmujemy już intencje na nowy rok 2024.
 3. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki:
  “Niedziela”,
  “Gość Niedzielny”.
 4. Z serca dziękujemy naszym Dobrodziejom i Ofiarodawcom, pomagającym nam przy Kaplicy i Klasztorze.
  Bóg zapłać za bezinteresowną pomoc i otwartość serca.

OGŁOSZENIA WSPÓLNOT PARAFIALNYCH

 1. Wspólnota Róż Różańcowych naszej Parafii zaprasza na cotygodniowe spotkania w każdy poniedziałek o godz. 17:00. Szczególnie zapraszamy nowe osoby, które chcą we wspólnocie odmawiać Różaniec i zgłębiać duchowość różańcową.
 2. Oaza Dzieci Bożych zaprasza w swoje szeregi wszystkie chętne dzieci na spotkania, które odbywają się w każdy wtorek o godz. 17:00 w salce w nowym klasztorze.
 3. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, które chcą śpiewać na chwałę Pana na próbę scholki parafialnej. Próby odbywają się w każdą środę o godz. 16:30 w salce oazowej w nowym klasztorze (4. drzwi pod arkadami).
 4. Cyklicznie od października do maja zapraszamy na spotkania biblijne w każdy czwartek o godz. 19:00 w salce obok kancelarii.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą służyć przy Ołtarzu na Chwałę Pana i chcieliby zostać ministrantami. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:00.

ZAPROSZENIA

 1. W naszej parafii działa poradnia rodzinna dla narzeczonych, która powinni oni odbyć przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkania odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym (667 604 580 lub 504 235 168) lub mailowo poradnia.paulini.torun@gmail.com.
 2. Diecezjalny Ośrodek adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy Placu. bł. ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe: tel. 56 65 22 626
  kom. 603 947 542; 665 929 192

OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH

 1. Komendant Wojewódzki Policji w porozumieniu z Kurią Biskupią w Toruniu OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI.
  Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania im pieniędzy.
  Pamiętaj! Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.

  Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112.