Skip to main content

24 września 2023 roku

 1. Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 8 300 zł.
  Przeznaczona będzie na zakup nowej monstrancji do kaplicy adoracji oraz renowację, czyli pokrycie złotem naczyń liturgicznych.
  Dziękujemy, także za anonimowe ofiary na ten cel.
 2. W tym tygodniu zapraszamy do obejrzenia nowej strony internetowej parafii, zaprojektowaną przez serwis “Stacja7”.
 3. Z wielką radością informujemy, że w ostatnim czasie odbyły się ważne spotkania z Generałem Zakonu, Administratorem Generalnym oraz projektantami wnętrza świątyni i projektantami odpowiedzialnymi za projekt budowlany kościoła.
  Na spotkaniach został przyjęty projekt wnętrza świątyni i zlecone zostało wykonanie projektu na kaplice adoracji oraz zakrystię. Nad całością wnętrza będzie czuwało biuro projektowe “Sikora wnętrza” na czele z dr hab. Janem Sikora. Na spotkaniach zaakceptowaliśmy wykonawców projektu.
  Z zewnętrznej strony, przyjęliśmy koncepcję zagospodarowania terenu wokół kościoła i klasztoru oraz zleciliśmy wykonanie projektu.
  Wielką radością jest dla nas zgoda na nowy wjazd na teren przy kościele, prowadzący na nowy parking dla mieszkańców miasta Torunia.
  Parking będzie zlokalizowany na działce przed naszymi garażami od ulicy Przy Skarpie. W całości jest finansowany z budżetu Miasta Torunia. Na dzień dzisiejszy został wyłoniony wykonawca oraz projektant. Prace nad parkingiem rozpoczną się w nowym roku.
  Prace zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz kościoła rozpoczną się na początku nowego roku. O postępach w pracach będziemy informowali na bieżąco. Na początku chcemy wykonać prace zmierzające do odbioru budowlanego świątyni.
  Już dziś zapraszamy na prezentację projektu wnętrza kościoła, którego dokona dr hab. Jan Sikora w niedzielę 22 października. Trwa nabór do chóru parafialnego pod dyrekcja p. Pawła Głowińskiego.
 4. Zachęcamy do zapisów w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Od 1 października (następnej niedzieli) zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszej kaplicy.
  Od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 dla dzieci.
  Przez cały miesiąc dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30.
  O prowadzenie nabożeństw prosimy Róże Różańcowe.
 5. Dziś (w niedzielę) o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami na spotkanie informacyjne rozpoczynające nowy cykl przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.
  Spotkanie odbędzie się w kościele.
 6. Zapraszamy na kurs przedmałżeński który odbędzie się w dniach 29, 30 września oraz 6/7 października.
  Więcej informacji i kontakt do prowadzących umieszczone są na plakacie w gablocie.
 7. 25 września o godz. 19.00 Siostry karmelitanki zapraszają, do kaplicy zakonnej (ul. Wyszyńskiego 7/9) na Nabożeństwo i Mszę ku czci Dzieciątka Jezus.
 8. We wtorek 26 września o godz. 18.00 Instytut “Copernicanum” zaprasza na dysputy kopernikańskie z udziałem Grzegorza Górnego.
 9. Spotkanie odbędzie się w Franciszkańskim L.O. przy ulicy Poznańskiej 49 w Toruniu. W tym tygodniu odeszły do Pana nasze parafianki:
  śp. Irena Mucha,
  śp. Grażyna Wrońska.
  Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 10. Z serca dziękujemy naszym Dobrodziejom i Ofiarodawcom, pomagającym nam przy Kaplicy i Klasztorze.
  Bóg zapłać za bezinteresowną pomoc i otwartość serca.

ZAPROSZENIA

 1. W naszej parafii działa poradnia rodzinna dla narzeczonych, która powinni oni odbyć przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkania odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym (667 604 580 lub 504 235 168) lub mailowo poradnia.paulini.torun@gmail.com.
 2. Diecezjalny Ośrodek adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy Placu. bł. ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe: tel. 56 65 22 626
  kom. 603 947 542; 665 929 192

OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH

 1. Komendant Wojewódzki Policji w porozumieniu z Kurią Biskupią w Toruniu OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI.
  Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania im pieniędzy.
  Pamiętaj! Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.

  Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112.

Leave a Reply