Skip to main content

11 lutego 2024 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie N.M.P. z Lourdes.
  Obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy wszystkie osoby chore na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych oraz udzieleniem błogosławieństwa lourdskiego.

 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa.
  Msze św. w naszej kaplicy o godz. 7.00, 9.00, 18.00, 20.00.
  W tym dniu obowiązuje post ścisły.

 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:
  • Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy św. o godz. 9.00i 18.00 oraz dla dzieci o godz. 16.30;
  • Gorzkich Żali w niedzielę o godzinie 17.15.

 4. W czwartek (16 lutego) o godz. 18.00 odprawimy Msze św. w intencji wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych.
  Natomiast od godz. 21.00 będziemy trwali na Adoracji Najświętszego Sakramentu dziękując za życie ludzkie, zawierzając nasze rodziny i małżeństwa Bogu oraz prosili o potomstwo dla małżeństw. Adoracja potrwa do piątku do godziny 18.00.

 5. W sobotę (17 lutego) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.
  Po Mszy św., kolejny Toruński Wieczór Uwielbienia. W programie nabożeństwo dziękczynne za życie ludzkie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem każdego uczestnika. Zapraszamy szczególnie narzeczonych, małżeństwa, rodziny, pary proszące o potomstwo.

 6. Także w sobotę, od godz. 20.00 w parafii p.w. św. Maksymiliana rozpocznie się czuwanie prowadzone przez wspólnotę Domowego Kościoła przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów.
  W niedzielę o godz. 7.00 i 8.30 odbędą się Msze św. wraz z modlitwą za rodziny i uczczeniem relikwii.

 7. W przyszłą niedzielę (18 lutego) taca inwestycyjna z przeznaczeniem na pokrycie kosztów ogrzewania.
  Za wszelkie ofiary mówimy: Wielkie Bóg Zapłać.

 8. Ze spraw budowlanych:
  • W najbliższym czasie odbędzie się odbiór parkingu oraz jego uruchomienie.
  • Wewnątrz budynku kościoła trwa montaż wentylacji.
  • Na zewnątrz kościoła rozpoczniemy drugi etap prac związany z położeniem 1000 metrów kostki brukowej na placu przed kościołem, zgodnie z wymogami przeciwpożarowymi oraz demontaż betonowej konstrukcji przed kościołem.

 9. W naszej parafii zakładamy czwarty krąg Domowego Kościoła.
  Małżeństwa chętne do wstąpienia na taką drogę formacji w ramach Ruchu Światło Życie prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

 10. Wspólnota „Małe uwielbienie” serdecznie zaprasza na rekolekcje „Odnowy Życia”, które rozpoczną się w naszej parafii od 19 lutego.
  Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.

 11. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 28 znajdującej się na terenie naszej parafii zaprasza rodziców z dziećmi na dzień otwarty 28 lutego. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.

 12.  W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: Śp. Tadeusz Pajączek. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

 13.  Z serca dziękujemy naszym Dobrodziejom i Ofiarodawcom, pomagającym nam przy Kaplicy i Klasztorze.
  Bóg zapłać za bezinteresowną pomoc i otwartość serca. 

ZOBACZ: Intencje mszalne od 12 do 18 lutego 2024 r.ZAPROSZENIA

 1. W naszej parafii działa poradnia rodzinna dla narzeczonych, która powinni oni odbyć przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkania odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym (667 604 580 lub 504 235 168) lub mailowo poradnia.paulini.torun@gmail.com.
 2. Diecezjalny Ośrodek adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy Placu. bł. ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe: tel. 56 65 22 626
  kom. 603 947 542; 665 929 192


OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH

 1. Komendant Wojewódzki Policji w porozumieniu z Kurią Biskupią w Toruniu OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI.
  Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania im pieniędzy.
  Pamiętaj! Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.

  Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112.