Skip to main content

7 lipca 2024 roku

 1. Dziś (w niedzielę) na Mszy św. o godz. 19.00 liturgię ubogacą Bracia z trzeciej Wspólnoty Neokatechumenalnej.

 2. W sobotę (13 lipca) zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z trzecim w tym roku nabożeństwem fatimskim.

 3. Już na posiedzeniu w dniach 11-12 lipca br. Sejm podejmie decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu rekomendowanej przez Komisję nadzwyczajną ds. projektów dotyczących przerywania ciąży, propozycji ustawy o niekaralności za aborcję.
  Jeżeli projekt zostanie przyjęty to ochrona prawna ludzkiego życia w jego fazie prenatalnej stanie się iluzoryczna. Praktycznie wszystko będzie wolno, masowe upowszechnianie pigułki aborcyjnej oraz zabijanie dzieci w łonach matek nie tylko do 12 tyg., ale aż do porodu.
  Godzi to w zdrowie prokreacyjne kobiet, konstytucyjne gwarancje ochrony ludzkiego życia i jego godności, orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, oraz ustawę o planowaniu rodziny. Narzuci też rozwiązania, którym przeciwna jest większość społeczeństwa, co potwierdzają badania Centrum Badania Opinii Społecznej.
  Mając powyższe na uwadze prosimy o modlitwę w ochronie podstawowej wartości naszej cywilizacji, którą jest ochrona ludzkiego życia od jego poczęcia do naturalnej śmierci, szczególnie w dniach gdy Sejm będzie obradować nad propozycją zmian.

 4. Trwamy w zbiórce ofiar z przeznaczeniem na zakup nowych ławek do kościoła.
  Na dzień dzisiejszy na ten cel wpłynęły ofiary w wysokości 127 800 zł.
  Poszukujemy także ofiarodawcy na kwotę 49 500 zł, aby uregulować całą fakturę za położenie kostki brukowej na drugiej części placu przy nowym kościele..
  W tym miejscu dziękujemy czwartej Wspólnocie Neokatechumanalnej za złożenie ofiary w wysokości 2550 zł. na ten cel.
  Za wszelkie ofiary mówimy „Wielkie Bóg zapłać!!!”

 5. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych obowiązuje nowy niedzielny porządek Mszy św.: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 19.00.
  Spowiadamy codziennie 15 minut przed każdą Mszą św..
  Kancelaria parafialna czynna jest w godzinach:
  • w poniedziałek i środę w godzinach od 10.00 do 11.00;
  • we wtorek, czwartek, piątek od 16.30 do 17.30.

 6. Trwają zapisy na 46 Pieszą Pielgrzymkę z Torunia na Jasną Górę w naszej grupie niebieskiej. Ofiara na pokrycie kosztów tegorocznej pielgrzymki to 130 zł a koszt autokaru powrotnego to 100 zł.
  Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

 7. Zapraszamy do kupna w zakrystii tygodnika „Niedziela”.

 8.  Z serca dziękujemy naszym Dobrodziejom i Ofiarodawcom,  pomagającym nam przy Klasztorze i Kaplicy.
  Dziękujemy za Waszą bezinteresowną pomoc i otwartość serca.

 9. W tym tygodniu odszedł do Wieczności nasz parafianin Śp. Jan Karczewski.
  Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek…

ZOBACZ: Intencje mszalne od 8 do 14 lipca 2024 r.

 1. W naszej parafii działa poradnia rodzinna dla narzeczonych, która powinni oni odbyć przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkania odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym (667 604 580 lub 504 235 168) lub mailowo poradnia.paulini.torun@gmail.com.
 2. Diecezjalny Ośrodek adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy Placu. bł. ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe: tel. 56 65 22 626
  kom. 603 947 542; 665 929 192


OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH

 1. Komendant Wojewódzki Policji w porozumieniu z Kurią Biskupią w Toruniu OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI.
  Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania im pieniędzy.
  Pamiętaj! Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.

  Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112.